Острівний гігантизм

Острівний гігантизм — біологічний феномен, явище, при якому величина окремих видів організмів, що мешкають на ізольованому острові, вкрай швидко збільшується з кожним наступним поколінням[1].

Ссавці

Багато гризунів виростають крупніше на островах, у той час як хижаки, парнокопитні і хоботні зазвичай стають меншими.

Птахи

Какапо — найбільший нелітаючий папуга
Вимерлий птах Дронт

Найбільші птахи, які коли-небудь існували на Землі, були мешканцями островів: епіорніси на Мадагаскарі і моа в Новій Зеландії, які досягали 3-метрової висоти і важили до 250 кг. Гігантизм у цих нелітаючих птахів є результатом мутацій, що призвели до надрозвиненого гіпофіза.

Рослини

Острівний гігантизм спостерігають не лише серед тварин, але й серед рослин. На Сахаліні зростає гірчак сахалінський (Polygonum sachalinense); багато інших сахалінських рослин також відрізняються гігантизмом. Деякі види чагарників і трав на островах не поступаються своїми розмірами невеликим деревам, наприклад, Plantago arborescens з Канарських островів.

Див. також

Примітки

  1. Raia P. Meiri S. The island rule in large mammals: paleontology meets ecology // Evolution. — Vol. 60, iss. 8. — Р. 1731–1742
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.