Острів Кларенс (Південні Шетландські острови)

Острів Кларенс (англ. Clarence Island) - острів довжиною 21,46 км в напрямку з південно-південного заходу на північно-північний схід на крайньому сході Південних Шетландських островів Антарктиди. Назва датується щонайменше 1821 роком, і тепер утвердилась у міжнародному використанні. Ернест Шеклтон побачив острів Кларенс у своєму знаменитому плаванні на човні, але причалив на острові Слон. На нього претендує Аргентина як на частину Аргентинської Антарктиди, Велика Британія як частина Британської Антарктичної території, а Чилі - частина Чилійської Антарктичної території .

Clarence Island

Карта
Географія
61°12′ пд. ш. 054°05′ зх. д.
Континент Антарктида
Акваторія Південний океан
Група островів Південні Шетландські острови
Площа 161,6 км²
Довжина 21.46 км
Ширина 8 км
Найвища точка г. Ірвінг, 1950 м
Країна
Адм. одиниця Територія Антарктичного договоруd
Населення 0
Clarence Island
Clarence Island (Антарктида)

 Острів Кларенс у Вікісховищі
Острів Кларенс, вид з півночі, на задньому плані мис Ллойд та Ювілейний пік .

Хребет Равелін та хребет Урда займають внутрішню сторону гірського острова. Вершина гори Ірвінг, 1 950 м висотою, розташована за 6 675 км на північ від мису Боулз, найпівденнішої точки. Південно-східні схили двох хребтів покриті льодовиками: Добродан, Highton, Treskavets, Orcho і Банарі і їх північно-західні схили - льодовиками Skaplizo, Giridava і Bersame. Є два невеликих острови на схід від острова Кларенс, північний названий Цукровим островом. Бухта Чінстрап розташована на північно-західному узбережжі острова, а затока Істрос, бухта Сміта і бухта Кутела лежать на південно-східній стороні.

Високу точку на острові Кларенс досягли члени Об'єднаної Експедиції обслуговування на острів Слона (Joint Services Elephant Island Expedition) в 1970 році, які також здійснили зйомку островів Слон та Кларенс. [1]

Карти

Дивись також

Примітки

  1. Agnew, C. H. (1972). Elephant Island. Alpine Journal 77: 204–210. Архів оригіналу за 22 серпня 2018.

Список літератури

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.