ПТС-2

ПТС-2 плаваючий транспортер середній, створений на шасі Т-64. Призначений для транспортування десанту, десантної переправи через водні перешкоди артилерійських систем, колісних і гусеничних тягачів, бронетранспортерів, автомобілів, особового складу і різних вантажів.

ПТС-2

Плавучий транспортер ПТС-2 сепаратистів т. зв. «9-ї роти» на мосту через Сіверський Донець біля міста Щастя, захоплений бійцями батальйону «Айдар» під час війни на сході України 2014 року.
Тип плаваючий транспортер
Історія використання
Оператори  СРСР  Польща  Ірак  Сирія  Єгипет
Історія виробництва
Розробник Луганський тепловозобудівний завод
Виробник  СРСР
Виготовлення 1973
Характеристики
Вага 24,2
Довжина 11 990
Ширина 3 300
Висота 3 170
Обслуга 2
Десант 75

Другорядне
озброєння
1 х 7,62-мм ПКБ
Двигун
Підвіска тиск на ґрунт: 0,436…0,646
Дорожній просвіт 400
база: 5 180
колія: 2 760
Швидкість шосе: 60
Прохідність підйом: 32
брід: плаває

ПТС-2 у Вікісховищі

Транспортер має гарну маневреність, високу прохідність, великий запас плавучості і може застосовуватися в морських умовах при хвилюванні моря до трьох балів. Він оснащений системою захисту розрахунку від отруйних і бойових радіоактивних речовин, обладнанням для самообкопування, радіостанцією, танковим переговорним пристроєм і приладом нічного бачення.

Розроблений на Луганському тепловозобудівному заводі під керівництвом головних конструкторів С. П. Філонова і В. П. Колдоба в 1973 році.

Керують транспортером з відділення, яке розташоване в передній частині корпусу машини. Цей відсік оснащений захистом від зброї масового ураження з фільтровентиляційною установкою. А сам по собі ПТС-2 не має бронювання.

Єдиним озброєнням в ПТС-2 є кулемет 7,62 мм ПКБ.[1]

Використання у війні на сході України

За вільними даними на території Луганського тепловозобудівного заводу на початок 2014 р. на зберіганні знаходилось 3 одиниці ПТС-2. Дієздатність даних машин була відновлена сепаратистами, після чого вони використовувались на початку бойових дій з Українською армією. Один ПТС-2 був захоплений бійцями добробату «Айдар» при штурмі м. Щастя, а інші — знищені артилерією (знаходились на в'їзді до м. Луганськ, з боку с. Металіст).

Див. також

Джерела

  • Плавающий гусеничный транспортёр ПТС-2. Техническое описание и инструкция по эксплуатации. — М.: Военное издательство Министерства обороны СССР, 1979. — 487 с.

Примітки

  1. Плавающий транспортер ПТС-2. Архів оригіналу за 2 липня 2014. Процитовано 2 липня 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.