Павличко Богдана Михайлівна

Богдана Павличко (нар. 1987, Київ) — українська видавниця, директорка видавництва «Основи»[1]. Входить до проєкту журналу Forbes[2] про 30 українців, які досягли успіху до 30 років.

Павличко Богдана Михайлівна
Народилася 1987
Київ, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність видавчиня
Мати Павличко Соломія Дмитрівна
Родичі Павличко Дмитро Васильович

Життєпис

Народилася 1987 року в Києві у родині літературознавиці Соломії Павличко та письменника Михайла Загребельного, сина відомого романіста Павла Загребельного. Батьки прожили в шлюбі рік, Богдану виховав вітчим Богдан Кравченко — канадський політолог українського походження.

У 10-му класі здобула ґрант на навчання в італійському «United World College», виїхала на навчання за кордон. Отримала у Брюсселі диплом бакалавра міжнародних відносин і економіки. В лондонському Кінгс-коледжі захистила диплом магістра державного управління.

У 2014 році одружилася з головою правління ГО «Платформа для змін» Романом Блажаном.[3]

Діяльність

Працювала заступницею директора фонду EIDOS, кураторкою мистецьких проєктів Українського дому. 2011 року очолила засноване матір'ю видавництво «Основи», в якому за цей час видала близько 30 книжок.

Книжкові проєкти у видавництві «Основи»

Найвідоміший проєкт — англомовний путівник Україною «Awesome Ukraine» («Неймовірна Україна»), в якому письменницьке подружжя Ірина Цілик і Артем Чех у співавторстві з Анною Копиловою з гумором розповідають про ключові постаті, символи та міфи України.

Зараз Павличко займається розробкою додатків для IOS і Android. Богдана бачила поки що єдиний український якісний навчальний і ігровий додаток — «Балакаюча абетка», так що попит на таку новацію буде.

У редакційному портфелі Павличко є дитяча книжка «12 місяців» графічної дизайнерки з Гааги Юлії Соботюк.

Також Павличко працювала над «Червоною книжечкою», в якій Анна Копилова розповідає дітям про тварин, занесених до Червоної книги України (ілюстрації Олени Васик).

Книга «Лісова пісня» Лесі Українки з ілюстраціями Поліни Дорошенко і видання-альбом, присвячене нон-конформізму, мистецтву шістдесятників, яке Павличко готувала разом із мистецтвознавицями Ольгою Балашовою і Лізою Герман.

Беруться в «Основах» і за артбуки й художні альбоми, такі як «Мистецтво українських шістдесятників», і за філософську та духовну літературу — перший повний переклад українською «Корану», і за ділові бестселери — переклад західного хіта «Почни з чому» Саймона Сінека. Для роботи над кожним новим виданням Павличко збирає команду талантів. «Наші книги не йдуть за трендами — вони їх створюють самі», — каже вона про результати колективної праці.

Зараз середній тираж кожної книги в «Основах» становить 10 000 примірників. При цьому кількість позицій, що видаються, постійно зростає: якщо раніше на рік виходило 10-15 найменувань, то у 2015-му Павличко планує вже 25-30. Книги від «Основ» продаються в сотні магазинів по всій країні. При цьому 50-55 % книг видавництво продає через власний онлайн-магазин і корпоративних покупців. Нерідко продукцію «Основ», значна частина якої схожа на подарункові видання, купують іноземці. Просування на Захід — мета Павличко. Вона не сумнівається, що деякі англомовні формати цілком можуть там прижитися. Поки що ж «Основи» беруть активну участь у закордонних заходах, наприклад, у жовтні видавництво заявило про себе на одному із головних світових книжкових ярмарків у Франкфурті.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.