Паламарчук Костянтин Савич

Костянти́н Савич Паламарчу́к (1921—2011) — український педагог, відмінник освіти України.

Паламарчук Костянтин Савич
Народився 24 квітня 1921(1921-04-24)
Лісівщина
Помер 2011(2011)
Громадянство  СРСР Україна
Діяльність педагог
Alma mater Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова
Нагороди

З життєпису

Народився 1921 року в селі Лісівщина Коростенського району. Закінчив лісівщинську 7-річну школу, в Коростені — середню школу. Вивчився за скороченим курсом у Житомирі на вчителя математики, працював у селі Недашки Базарського району. Дещо згодом продовжив навчання — на фізико-математичному факультеті Київського педагогічного інституту. Радіоаматор, вдостоєний грамоти від уряду СРСР — за заслуги у радіофікації країни.

З огляду на те, що іще з дитинства мав поганий зір, на початку війни військкоматом був мобілізований не на фронт, призначили відповідальним за перегонку тварин — з Житомирщини у південні області УРСР. На сході України його призначили директором Новоолександрівської школи (Сватівський район Ворошиловградської області). З відступом червоноармійців почав добиратись додому, потрапив у полон. Зумів зробити підкоп та втік уночі. Дійшов до рідної Лісівщини, стає інформатором червоних партизан — передавав відомості про рух вантажів на залізниці (дані отримував від родича). При відступі німців та мадярів з місцевою дівчиною рятував від полум'я дерев'яний міст у Лісівщині — підпалили відступаючі. Після відновлення роботи відділу освіти призначений директором Іванівської школи Коростенського району. Відновив її роботу, викладав математику. Призначений відновлювати роботу Ушомирської школи. Сам виготовив електродзвінок, гальванічні елементи до нього й автоматичний пристрій. Працював директором до закінчення навчального року, далі став працювати завучем. В Ушомирі зустрів Остапчук Марію Феодосівну, вчительку української мови та літератури, з якою поєднав життя.

Мав власні розробки, його статті друкували у фахових журналах. Викладав математику, креслення, працював вихователем у гуртожитку школи, керував дитячою технічною творчістю — майстрував з дітьми радіоприймачі, моделі літаків та ракет. Вихованці Паламарчука здобували численні нагороди на обласних та республіканських змаганнях, гурток визнано кращим в Житомирській області серед шкільних авіамодельних. Загалом мав понад 50 років педагогічного стажу, відмінник народної освіти.

Дружина Марія Феодосівна Паламарчук (Остапчук) — також відмінник освіти України. Виховали дітей Миколу та Ларису, тішилися онуками Оленою, Миколою та Ярославом. Син Микола також став учителем.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.