Палеоніскоподібні

Палеоніскоподібні (Palaeonisciformes) — викопний ряд променеперих риб підкласу Хрящові ганоїди (Chondrostei), що мешкав у другій половині палеозою, протягом всього мезозою та вимер у кінці крейдяного періоду. Ця група включає в себе широкий спектр видів, різних форм і розмірів, які колонізували прісні водойми і моря по всьому світу. Більшість з цих видів досі мало вивчені.

Скам'янілість Palaeoniscus freieslebeni
?
Палеоніскоподібні
Час існування: Пізній силур - пізній крейдяний період

Platysomus gibbosus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Хрящові ганоїди (Chondrostei)[1]
Ряд: Палеоніскоподібні (Palaeonisciformes)
Родини
  • Acrolepidae
  • Birgeriidae
  • Palaeoniscidae
Посилання
Вікісховище: Palaeonisciformes
Fossilworks: 34963


Це неприродна, парафілетична група. Традиційно в цей ряд об'єднують більшість палеозойських променеперих риб, крім тих, що віднесені до інших існуючих груп цього класу. Найдавнішим представнком ряду є Andreolepis hedei, що мешкав 420 млн років тому. Він є також одним з найдавнішим представником променеперих риб. Його скам'янілі рештки знаходять у Прибалтиці (Росія, Швеція, Естонія, Латвія).

Опис

Художня реконструкція Palaeoniscus freieslebeni


Палеоніскоподібні в цілому були досить довготілими, вугреподібної форми. Для них була характерна товста ганоїдна луска, яскраво виражений гетероцеркальний хвіст і членисті покривні промені плавців. Довга верхньощелепна кістка була міцно пов'язана з щокою, тіла хребців не окостенілі. Предки палеоніскоподібних точно не встановлені. Від палеоніскоподібних відбулися всі інші групи променеперих риб, у тому числі нині існуючі.

Часова лінія родів

JurassicBirgeriaHaplolepisJurassic

Посилання

Примітки

  1. Palaeonisciformes. Paleobiology Database. Процитовано 17 листопада 2012.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.