Пам'ятник Лесі Українці (Київ)

Пам'ятник Лесі Українці в Києві пам'ятник видатній українській поетесі Лесі Українці у столиці України місті Києві.

Пам'ятник Лесі Українці (Київ)

Тип пам'ятник
Країна  Україна
Розташування Київ
Архітектор А. Ф. Ігнащенко
Скульптор Г. Н. Кальченко
Матеріал бронза
Засновано 3 вересня 1973
Встановлено 3 вересня 1973
Ідентифікатори й посилання
Пам'ятник Лесі Українці (Київ) (Київ)

 Пам'ятник Лесі Українці у Вікісховищі
Пам'ятник Лесі Українці в Києві, травень 2009

Загальні дані

Пам'ятник Лесі Українці в Києві розташований у середмісті — на Печерську, а саме — на площі її імені між будівлею Центрвиборчкому України та житловою висоткою.

Автори пам'ятника — скульптор Г. Н. Кальченко та архітектор А. Ф. Ігнащенко.

Опис

Київський пам'ятник Лесі Українці являє собою бронзову постать поетеси заввишки 5 метрів, встановлену на постаменті з чорного лабрадориту. Автор скульптури вдало передав у неживому матеріалі вольову вдачу поетеси, що не кориться обставинам долі, її душевну силу, і водночас ніжність і жіночність.

Пам'ятник оточують спеціально висаджені дерева, привезені з батьківщини поетеси.

Загальна висота пам'ятника становить 10 метрів.

З історії

Пам'ятник Лесі Українці на площі Лесі Українки не був першим пам'ятником поетесі в українській столиці, адже ще 1965 року було встановлено паркову скульптуру Лесі Українки в Міському саду навпроти Маріїнського палацу роботи скульптора В. З. Бородая та архітектора А. Ф. Ігнащенка. Оскільки паркова скульптура не відповідала задуму вшанування величі поетеси, було ухвалено встановити більший за розмірами й у велелюднішому місці пам'ятник. Відтак, 3 вересня 1973 року було урочисто відкрито пам'ятник Лесі Українці на однойменній площі, що відтоді є головним місцем вшанування поетеси в Києві.

У зв'язку із масштабною забудовою бульвару Лесі Українки в 19902000-х роках пам'ятник виявився фактично «вписаним» у закуток між багатоповерховими будівлями, тоді ж було по-новому впорядковано простір біля пам'ятника.

Зображення


Дивись також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.