Пам'ятник Тарасові Шевченку (Сокільники, Пустомитівський район)

Па́м'ятник Тара́сові Шевче́нку в Сокільниках встановлений на вулиці Данила Галицького в центрі села. Пам'ятник відкрито 24 серпня 1996 року. Усі роботи щодо спорудження завершено 1996 року. Пам'ятка монументального мистецтва Пустомитівського району 1656 (розпорядження ЛОР № 236 від 11 березня 2001 року).

Пам'ятник Тарасу Шевченкові в Сокільниках

49°46′54″ пн. ш. 23°59′18″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування , Львівська область, Пустомитівський район, Сокільники вул. Данила Галицького
Архітектор Володимир Бліщук, Юліан Квасниця
Скульптор Мирон Амбіцький, Богдан Фреїв, О. Католик, Б. Мисько
Матеріал скульптура — біла мармурова крихта; постамент граніт
Будівництво 1996
Встановлено 24 серпня 1996
Ідентифікатори й посилання
Пам'ятник Тарасові Шевченку (Сокільники, Пустомитівський район) (Україна)

Історія

Будівництво пам'ятника Тарасові Шевченку в с. Сокільники планувалося давно. Ще у 1990 році на місці, де громада села замислила спорудити пам'ятник Т. Шевченку було встановлено пам'ятний знак, а на 2-й сесії 1-го демократичного скликання було прийнято рішення про будівництво пам'ятника.

Авторами проекту пам'ятника Т. Шевченку були скульптори Мирон Амбіцький, Богдан Фреїв, О. Католик, Б. Мисько. Архітектори: Володимир Бліщук та Юліан Квасниця.

Матеріал для виготовлення пам'ятника — біла мармурова крихта, привезена з с. Демня, Миколаївського р-ну.

Пам'ятник складається з трьох частин: нижня стела символізує розгорнутий «Кобзар», на середній факсимільний автограф Т. Шевченка, верхня — погруддя Т. Шевченка у молодому віці. Голова поета у глибокому задумі оперлась на зігнуту у лікті руку.

Урочисте відкриття та освячення пам'ятника відбулося 24 серпня 1996 року. Чин освячення пам'ятника та урочисту літургію провели представники української греко-католицької та української православної церков — отці Ростислав та Іван. Також відбулося віче, на якому виступили народний депутат України Михайло Косів, вчителька української мови Сокільницької ЗОШ Г. Касьян, відомий краєзнавець Юхим Головатий, а також кращі художні колективи району, духовий оркестр, хор «Гомін».

Джерела

  • Пацюрко В. Увічнення пам'яті Тараса Шевченка на Пустомитівщині / В. Пацюрко: [пам'ятники Т. Г. Шевченку у селах Пустомитівського р-ну] // Пацюрко В. Літературна Пустомитівщина. Літературний нарис з хрестоматією. — Вид. 2-ге, випр. і доповн. — Дрогобич: Коло, 2004. — С. 234—237.
  • Ривак Р. Шевченко в Сокільниках // Голос народу. — 2009. — № 13. — 14 квітня. — С. 4.
  • Стежками пам'яті пророка. Пам'ятники Т. Г. Шевченку на Пустомитівщині: краєзнавчий нарис / уклад. Михальська М. М. — Пустомити, 2014. — С. 22.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.