Пардус північнокитайський

Пардус північно-китайський, або пантера плямиста північнокитайська (Panthera pardus japonensis) - підвид пантери, який мешкає в північному Китаї. Живе в лісах і горах, їсть, як і всі інші пантери, гризунів, оленів, диких кіз, диких свиней.

?
Пардус північно-китайський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котоподібні (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Рід: Пантера (Panthera)
Вид: Пантера плямиста (Panthera pardus)
Підвид: Пардус північно-китайський
Panthera pardus japonensis
Gray, 1862
Посилання
Вікісховище: Panthera pardus japonensis
EOL: 1253180
ITIS: 726467
NCBI: 348288

Зовнішній вигляд

Плями північнокитайського леопарда нагадують скоріше плями ягуара. Має найдовше хутро з усіх підвидів леопарда.

Розмноження

Спарювання припадає на січень-лютий, вагітність триває приблизно 46 днів. Дитинчат народжується 2-3, але через велику смертність в живих залишається 1, рідко 2. Для родів самка знаходить зручну, теплу печеру. Маленькі леопарди відкривають очі на 10 день після народження. Вони мають довге хутро, яке потім зменшується. У три місяці дитинча починає ходити на полювання разом з мамою. В 1 рік вони вже можуть себе захищати, але з матір’ю залишаються до 18-24 місяців.

Кількість особин

Наразі важко сказати, скільки північнокитайських пардусів залишилось в дикій природі. В неволі проживає 100 особин. Останній проведений перепис, якому понад 5 років, повідомляє, що в дикій природі збереглось 2 500 особин.

Найвідомішим леопардом цього підвиду був Cheung Chi. З його допомогою самки народили 15 пантер, загалом він має 40 нащадків. Останнє дитинча від нього народилось 1988, сам Cheung Chi помер 1993 року.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.