Парковий міст через Дніпро (Київ)

Па́рковий міст — пішохідний міст через Дніпро, який з'єднує центральну частину Києва з парковою зоною та пляжами Труханового острова. Споруджений у 19561957 роках за проектом інституту «Укрпроектстальконструкція» за участю Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона АН УРСР. Автори проекту інженери А. О. Гомін, В. І. Кирієнко, В. О. Сич, Г. П. Фень, О. Шумицький, М. М. Константинов, Б. П. Петров та архітектори О. І. Заваров, В. Суворов.

Парковий міст
Парковий міст
50°27′24″ пн. ш. 30°32′03″ сх. д.
Офіційна назва Парковий міст
Країна  Україна
Розташування Київ
Галузь застосування пішохідний
Перетинає Дніпро
Тип конструкції підвісний міст
Основний проліт 180 м
Загальна довжина 429 м
Ширина 7 м
Висота склепіння над водою 26 м
Початок будівництва 1956
Відкрито 3 липня 1957
Ідентифікатори і посилання

Парковий міст через Дніпро
Парковий міст через Дніпро (Київ)
 Парковий міст у Вікісховищі

За конструкцією — суцільнозварний підвісний міст, зведений з використанням автоматичного зварювання. Довжина моста 429 м, ширина пішохідної частини — 7 м. Складається з трьох центральних прогонів висячої будови і берегових ділянок балкової конструкції. Центральні прогони за схемою 60 + 180 + 60 м підняті над рівнем річки на 26 м, що забезпечує прохід суден при найвищих рівнях води. Гіперболічні за абрисом та жорсткі за конструкцією ланцюги (зварені з металевих листів) закріплені на двох пілонах рамної форми заввишки 32 м. Вертикальні підвіски обабіч дороги з кроком 10 м зроблені зі сталевих кутників. Дорожнє полотно із залізобетонних плит спирається на дві двотаврові зварні балки (висота 2,4 м). Берегові частини вирішені у вигляді балкових стале-залізобетонних прогінних будов: на лівобережній ділянці — три прогони по 36 м, на правобережній — один прогін 17,9 м. Опори моста — залізобетонні, рамної конструкції. Основи всіх опор — залізобетонні забивні палі (переріз 35 × 35 см, довжина від 9 до 13 м).

18 вересня 2015 року міст став частиною велосипедного маршруту «житловий масив Троєщина — Європейська площа», поєднавши єдиною велосипедною доріжкою найзаселеніший спальний район міста з його центром. Пішохідна частина стала сумісною вело-пішохідною доріжкою, яку відмітили відповідним знаком згідно ПДР — 4.14. Доріжка для пішоходів і велосипедистів.

у 2017 році, на 60-ту річницю міст було вирішено реконструювати. На мосту протяжністю 0,43 км влаштоване покриття пішохідної частини правобережних та лівобережних підходів із фігурних елементів мощення; встановлені нові чавунні секції перильної огорожі; пофарбовані — перильна огорожа, стовпи освітлення, підвіски, ланцюги на мосту. Також встановлені перепони на підходах до мосту та з боку проїзду від сходів Магдебурзького права. Це не заважатиме пересуванню перехожих, але блокуватиме рух автомобілів; також встановлені підземні контейнери для збору твердих відходів. Наразі залишилося завершити роботи з нанесення 130 метрів розмітки. Вартість виконання ремонту — 17 млн грн. На мосту було влаштоване сучасне полімерне покриття з шаром базальтового щебню. На мосту також було переоблаштовано організацію пішохідних і велосипедних потоків — посередині було виділено 3 метрову велосипедну доріжку червоного кольору[1].

Виразний силует моста став одним з традиційних елементів у панорамі Києва.

Силует мосту, як впізнавана частина першого повноцінного велосипедного маршруту «житловий масив Троєщина Європейська площа» став частиною логотипу громадської організації «Київ - Велосипедне місто», який став відзнакою київських велосипедистів та набув поширення на наліпках та значках.

Зображення

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.