Патолео

Патолео — фарширований лист куркуми. Страва, яка в основному готується на західному узбережжі Індії та інших островах Індійського океану. Його виготовляють з тертих кокосових горіхів, рису та джеггери, а також готують, обгортаючи та готуючи на пару в листі куркуми.

Патолео
Походження
Необхідні компоненти рис, куркума

Індуїстська громада

Домашня страва із солодкого «патолео», приготовленого в стилі громади Чітрапур Сарасват Брахмін.

Індуси, що говорять на конкані, готують патолео у другу неділю Шравана, на Наг Панчамі та в Харталіці, напередодні Ганеша Чатурті.[1] Патолео, що не містить солі, пропонується богині Парваті, яку, згідно з легендою, сильно тягне до цих солодощів під час вагітності.[2]

Подається з листям, у блюді. Їх в основному їдять після видалення листя і їдять разом із вегетаріанським святковим обідом під час індуїстських фестивалів.

Християнська громада

Найпростіший варіант католицького Патолео готується шляхом змазування провареного рисової пасти на свіжому листі куркуми, до якої додається начинка зі свіжого тертого кокосового горіха та кокосового джеггері. Нарешті, листя складають, закупорюють і готують на пару, бажано в традиційному посуді. Їх подають гарячими на блюді з укладеним листям і їдять після їх очищення. Вони часто супроводжуються чаєм чи іншими гарячими напоями.[3]

Католицьке свято Успіння Пресвятої Діви Марії (святий день зобов’язань), яке припадає на 15 серпня, збігається з Днем незалежності Індії [4]. Це свято, яке проводить католицька громада Гоа, оскільки багато сіл Гоа святкують цього дня фестиваль Консачень (свято врожаю), а Патолео - зіркова страва святкування.[5][6][7] Він також готується в Гоа на свято Сан-Жуан (Різдво Св. Івана Хрестителя), яке припадає на 24 червня [2].

Патолео відправляється до будинку нареченого гоанськими людьми - католиками та індусами. Традиція роздавати патолео сусідам та друзям після прибуття новонародженого в родині досі зберігається деякими гоанцями. У минулі часи патолео також розповсюджувались, щоб відзначити завершення будівництва будинку в Гоа. Деякі католицькі сім'ї відправляють патолео до будинку, де люди оплакують смерть члена сім'ї.[2] До сучасної медицини патолео часто використовувався для допомоги дітям при коклюші.

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Maria de Lourdes Bravo da Costa Rodrigues (30 серпня 2015). Harvest and Traditions. The Navhind Times. Процитовано 16 серпня 2017.
  2. Melinda Pereira Kamat (16 серпня 2008). A tradition wrapped in leaves. The Times of India (Goa). Архів оригіналу за 9 October 2018. Процитовано 15 серпня 2017.
  3. Rachel Fernandes (12 лютого 2017). Tall, dark and sweet: Pyramids on a plate. The Times of India (Panaji). Процитовано 15 серпня 2017.
  4. Satyen Mohapatra (15 серпня 2007). Double celebration for Indian Roman Catholics on Aug 15. Hindustan Times. Процитовано 16 серпня 2017.
  5. Sheras Fernandes (13 серпня 2017). Patolienchem Fest gets bigger and better. The Navhind Times. Процитовано 16 серпня 2017.
  6. Maria de Lourdes Bravo da Costa Rodrigues (21 серпня 2016). Konsachem Fest: Giving thanks for a bountiful harvest. The Navhind Times. Процитовано 16 серпня 2017.
  7. Miguel Braganza (1 August 2017). Turmeric treats. The Navhind Times. Процитовано 16 серпня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.