Пенцикловір

Пенцикловір — синтетичний противірусний препарат з групи нуклеозидних аналогів для місцевого застосування.

Пенцикловір
Систематизована назва за IUPAC
2-amino-9-[4-hydroxy-3-(hydroxymethyl)butyl]-1H-purin-6(9H)-one
Класифікація
ATC-код D06BB06
PubChem 4725
CAS 104227-87-4
DrugBank
Хімічна структура
Формула C10H15N5O3 
Мол. маса 253,258 г/моль
Фармакокінетика
Біодоступність 5%
Метаболізм не метаболізує
Період напіввиведення 7-20 год.(з клітин)
Екскреція НД
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата ФЕНІСТИЛ ПЕНЦИВІР,
«Новартіс Фарма Продукціонс ГмбХ»,Німеччина
UA/7440/01/01
13.09.2012-13/09/2017

Фармакологічні властивості

Пенцикловір — синтетичний противірусний препарат з групи нуклеозидних аналогів. Механізм дії препарату полягає в утворенні активного метаболіту — пенцикловіру трифосфату, що інгібує фермент вірусів — ДНК-полімеразу — та гальмує синтез вірусної ДНК. До препарату чутливими є [[]]вірус простого герпесу]], цитомегаловіруси, вірус вітряної віспи та вірус Епштейна — Барр. Пенцикловір має дуже низьку біодоступність при прийомі всередину (близько 5%), тому застосовується препарат виключно місцево. При місцевому застосуванні пенцикловір проникає в уражені вірусами клітини, перетворюючись у них шляхом фосфорилювання в активний метаболіт — пенцикловіру трифосфат. У неуражених вірусом клітинах препарат не визначається. Після місцевого застосування пенцикловір не визначається в плазмі крові та сечі. Немає даних за проникнення препарату через плацентарний бар'єр та виділення в грудне молоко. Період напіввиведення пенцикловіру з уражених вірусами клітин становить 7—20 годин. Немає даних за метаболізм пенцикловіру в організмі та виведення препарату з організму.

Показання до застоування

Пенцикловір застосовується при рецидивуючому простому герпесі.

Побічна дія

При застосуванні пенцикловіру можливі наступні побічні ефекти: часто (1—10%) біль, гіпестезія, набряк та утворення пухирів на шкірі, висипання на шкірі, свербіж шкіри, кропив'янка, алергічний дерматит; нечасто печіння, подразнення та поколювання у місці нанесення препарату, контактний дерматит.

Протипокази

Пенцикловір протипоказаний при підвищеній чутливості до препарату або фамцикловіру, дітям до 16 років. З обережністю застосовують препарат при вагітності та годуванні грудьми.

Форми випуску

Пенцикловір випускають у вигляді 1% крему в тубах по 2 г.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.