Передозування

Передозува́ння (англ. drug overdose[1]) — медичний термін, який описує випадок приймання лікарського або наркотичного препарату в дозах, небезпечних для здоров'я та життя, або таких, що перевищують рекомендовані. Передозування (перевищення дози) передбачає істотне перевищення безпечної дози ліків або наркотиків унаслідок помилки, а не як навмисне отруєння.

Передозування
Спеціальність реаніматологія
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 T36-T50
DiseasesDB 3971
MeSH D015537
 Drug overdose у Вікісховищі

Передозування ліків або наркотиків (сленг. — «передо́з», «о́вердоз», «овердо́з») може завдати сильною, іноді незворотної шкоди організму і, за відсутності медичної допомоги, найчастіше призводить до важкого отруєння і летального результату.

Найбільш небезпечні передозування є наслідками внутрішньовенного приймання наркотиків. Зокрема, передозування опіатів викликає поступову зупинку дихання. Світова статистика свідчить про значне зростання летальних випадків саме після ін'єкцій, особливо серед наркоманів старшого віку (понад 30 років), в яких знижуються можливості організму в боротьбі з отруєннями. Це виводить передозування, наприклад, у США, на друге місце за кількістю нещасних випадків (після автомобільних катастроф).

МКХ-10

У МКХ-10 передозування кодуються рубриками T36—T50.

Нерідкі отруєння:

Антидоти

Для певних передозувань доступні конкретні протиотрути (антидоти). Наприклад, налоксон є антидотом для опіатів, таких як героїн або морфій. Так само, як бензодіазепінове передозування може бути ефективно вирішене флумазенілом.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.