Перетічки

Перетічки село в Україні, у Роменському районі Сумської області. Населення становить 250 осіб. Орган місцевого самоврядування Сакунихська сільська рада.

село Перетічки
Країна  Україна
Область Сумська область
Район/міськрада Роменський район
Рада Сакуниська сільська рада
Код КАТОТТГ UA59060090400059664
Облікова картка Перетічки 
Основні дані
Засноване 1720 році
Населення 250 чоловік
Поштовий індекс 42143
Телефонний код +380 5455
Географічні дані
Географічні координати 50°43′41″ пн. ш. 33°53′50″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
167 м
Відстань до
обласного центру
70 км
Відстань до
районного центру
15 км
Найближча залізнична станція Ромни
Відстань до
залізничної станції
42 км
Місцева влада
Адреса ради 42143, Сумська обл., Недригайлівський р-н, с. Перетічки
Сільський голова Осіння Лариса Петрівна
Карта
Перетічки
Перетічки
Мапа

Після ліквідації Недригайлівського району 19 липня 2020 року село увійшло до Роменського району[1].

Географія

Село Перетічки знаходиться у південній частині Недригайлівського району, за 2,5 км від села Лахнівщина і за 4 км від села Сакуниха. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Поруч проходить автомобільна дорога Т 1904. На даний час с.Перетічки межують з такими селами, як Лахнівщина, Діброва, Сакуниха, Баранове, Червона Слобода, Семенівка, Кімличка відносно на відстані від 2 до 5 км.

Історія

В межах території с.Перетічки понад 15 тис. років тому було заселено скіфами ранньої та пізньої бронзи. На даний час, на території земель с.Перетічки залишилося 5 курганів, у яких в ті часи хоронили скіфи свою знать та царів (вождів) того часу:

2 кургани з північної частини за 700 м від села в напрямку хутора Баранове;

2 кургани за 600 м від села в напрямку с.Червона Слобода;

1 курган за 500 м від села в напрямку с.Лахнівщина.

У XIV-XVIII ст. козаки с.Перетічки входили до Констянтинівської сотні Лубенського полку.

У 80-ті роки XIX ст. купець Калуга Павло Фандійович закупив землю с.Перетічки, і побудував два заводи - цегельний і спиртовий. Спирт гнали з картоплі.

В 1905 р. побудував початкову школу.

В цього поміщика була велика економія. Розводили породистих коней, корів, свиней. Господарство називалось "Новий господар".

З 1928 р. розпочалася примусова колективізація.

З 1945 р. головами колгоспу були вихідці нашого села Перетічки: Токар Степан Михайлович, Васильченко Петро Дмитрович, Рябуха Оніфат Гнатович, Томка Віктор Романович. Але вони не були комуністами. Їх довго на цій посаді не тримали. Потім були посланці з Недригайлівського райкому партії, які нічого доброго не принесли в розвиток господарства. Окрім Будяка Івана Прокопович, при якому було побудовано нові ферми, загачено нові ставки в селах Діброва, Лахнівщина та Перетічки, та Жмурченка Михайла Сергійовича, при якому були побудовані ферми, побудовано будинки культури в с.Перетічки та с.Лахнівщина, відремонтовано школу, відкрито дитячий садок, побудовано по селу нові дороги з твердим покриттям, побудовано нові будинки для спеціалістів та мешканців села, биткомбінат, ФАП та інше.

Назва

За часів радянської окупації село носило назву Кірове.

В деяких джерелах було вказано, що селу повернули назву Перетічки ще в 1993 році, але на офіційних сайтах такої інформації не існувало. Натомість, офіційно селу повернуто історичну назву 16 березня 2016 року[2].

Назва села Перетічки походить від перетоку приток які впадають в селі в одну, а потім в річку Хорол. Притоки, по яких тече весною та після опадів вода:

  1. з генеральського озера
  2. з Герасимівського озера
  3. з Чабарні

Вулиці с. Перетічки: Центральна, Дубинівка, Мукомелівка, П'ятихатка, Польова, Горянівка.

У 1905 році силами мешканців с. Перетічки при фінансовій підтримці пана Калуги Павла Фадеєвича була побудована школа, значно раніше, ніж у сусідніх селах.     

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.