Периліо

Пери́ліо[2] (Schoeniophylax phryganophilus) — вид горобцеподібних птахів родини горнерових (Furnariidae). Мешкає в Південній Америці. Це єдиний представник монотипового роду Периліо (Schoeniophylax).

?
Периліо

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Горнерові (Furnariidae)
Підродина: Furnariinae
Триба: Synallaxini
Рід: Периліо (Schoeniophylax)
Ridgway, 1909
Вид: Периліо
Schoeniophylax phryganophilus
(Vieillot, 1817)

Ареал поширення виду
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Sylvia phryganophila
Synallaxis phryganophila
Schoeniophylax phryganophila
Посилання
Вікісховище: Schoeniophylax phryganophilus
Віківиди: Schoeniophylax phryganophilus
EOL: 284043
ITIS: 711554
МСОП: 22702276
NCBI: 329496

Опис

Периліо (Аррою-Гранді, штат Ріо-Гранде-ду-Сул, Бразилія))

Довжина птаха становить 20—21 см, вага 15—22,5 г. Верхня частина тіла і крила коричневі, поцятковані чорними смугами, тім'я і плечі рудувато-коричневі, над очима білі «брови». На підборідді жовта пляма. Горло чорне в центрі і біле з боків. Груди коричневі, живіт білий, хвіст довгий, роздвоєний.

Підвиди

Виділяють два підвиди:[3]

  • S. p. phryganophilus (Vieillot, 1817) — східна Болівія, південно-західна і південна Бразилія, Парагвай, північно-східна і північна Аргентина (на південь до Буенос-Айреса), Уругвай;
  • S. p. petersi Pinto, 1949 — схід центральної Бразилії (північ Мінас-Жерайсу, захід Баїї, схід Гоясу, зафіксовані також на півночі Піауї).

Поширення і екологія

Периліо мешкають в Болівії, Бразилії, Аргентині, Парагваї і Уругваї. Вони живуть на відкритих місцевостях, порослих чагарниками і деревами, в тропічних і галерейних лісах, на болотах. Зустрічаються на висоті до 500 м над рівнем моря.

Поведінка

Периліо зустрічаються парами або невеликими зграйками. Живляться комахами та їхніми личинками. Гніздо велике, пляшкоподібне з довгим трубкоподібним горизонтальним входом, робиться з гілочок, розміщується на деревах або в чагарникових заростях. У кладці 4—5 білих яєць. І самички, і самці доглядають за пташенятами.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Schoeniophylax phryganophilus.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Ovenbirds, woodcreepers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 06 лютого 2022.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.