Перша кінна (фільм, 1984)

«Перша кінна» (рос. «Первая конная») — радянський художній фільм 1984 року, історична драма режисера Володимира Любомудрова.

Перша кінна
рос. Первая конная
Жанр воєнно-історична драма
Режисер Володимир Любомудров
Сценарист Валентин Єжов
Володимир Любомудров
У головних
ролях
Вадим Спиридонов
Євген Жариков
Всеволод Ларіонов
Георгій Мартинюк
Оператор Володимир Фрідкін
Композитор Едуард Артем'єв
Художник Анатолій Кузнецов
Георгій Кошелєв
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість 137 хв
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1984
IMDb ID 0087905

Сюжет

Картина присвячена легендарному військовому з'єднанню Першій кінній армії, створеної в 1919 році, яка пройшла трагічний бойовий шлях по дорогах громадянської війни. В основі фільму лежать реальні події, підтверджені історичними документами. Найбільш імовірним видається, що в основі сюжету картини покладено факти битви, що відбулося 25 травня 1919 року.

25 травня 1919 року, перебуваючи в резерві командування, корпус С. М. Будьонного (майбутня Перша кінна армія) завдав поразки кінному корпусу генерала Покровського, який розпочав форсування річки Сал в районі хутора Плетньова. В результаті удару 6-ї дивізії з заходу, і 4-ї зі сходу, частини білих, що переправилися, були відрізані і знищені. В ході бою був серйозно поранений в плече, і надовго виведений зі строю командувач 10-ю армією О. І. Єгоров, що особисто очолив атаку 6-ї дивізії.

На події цієї дати накладено факт з подій Львівської операції 1920 року. 19 серпня 1920 року тривали кровопролитні бої на підступах до Львову. Просуванню частин армії сильно протидіяли бронепоїзди і авіація. У центрі фронту 6-а і 4-а дивізії відкинули противника на 2-3 кілометри. На правому фланзі 11-а дивізія просунулася до південно-західних околиць міста, хоча лівофлангові частини 14-ї дивізії виявилися трохи відкинутими ворожою кіннотою. В цілому Кінармія перебувала в 5-7 кілометрах від Львова і охоплювала його з трьох сторін. Бої носили виключно запеклий характер з обох сторін. Загинули командир 4-ї дивізії Федір Літун і заступник начальника політвідділу армії, головний редактор газети «Червоний кавалерист» І. Д. Перельсон. Командування 4-й дивізією тимчасово покладено на І. В. Тюленєва. Момент його тимчасового призначення комбригом показаний у фільмі.

Події днів 19 серпня 1920 року знайшли докладне відображення в широковідомому творі соцреалізму — романі колишнього кінармійця Миколи Островського «Як гартувалася сталь».

У ролях

Знімальна група

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.