Петер Кос

Петер Кос (угор. Kós Péter; народжений Лео Рааб, 15 серпня 1921, Москва 1994, Будапешт) — угорський комуністичний активіст та дипломат. Постійний представник Угорщини при Організації Об'єднаних Націй (1955—1957).

Петер Кос
Ім'я при народженні угор. Raab Leó
Народився 15 серпня 1921(1921-08-15)
Москва, Російська СФРР
Помер 1994
Країна  Угорщина
Діяльність хімік, дипломат
Посада Hungarian Ambassador to the United Statesd, Permanent Representative of Hungary to the United Nations, New York, ambassador of Hungary to Ghanad, Hungarian ambassador to Indiad, ambassador of Hungary to Japand і ambassador of Hungary to Indonesiad
Партія Угорська соціалістична робоча партія

Життєпис

У 1944 році отримав ступінь з хімії на факультеті природничих наук Університету Петера Пазманя в Будапешті. Після 1945 року отримав диплом інженера-хіміка та ступінь доктора інженерних наук.

З 1945 року працював у «Péti Nitrogénművek», а потім на спільному угорсько-радянському підприємстві нафтової промисловості під назвою «Molaj». Після приходу комуністів у 1949 році за рекомендацією Центру УДП був запрошений до Міністерства закордонних справ Угорщини, де незабаром був призначений начальником відділу Департаменту економічної політики. У 1952 році він був призначений радником посольства Угорщини у Вашингтоні. Де він пропрацював протягом року до 1953 року радником посла. У 1954 році був призначений послом Угорської Народної Республіки в Індії. Спираючись на свою вроджену спроможність до вивчення мов, він оволодів гінді і почав збирати матеріал для майбутнього угорсько-хінді словника. Редагований ним угорсько-хінді словник був виданий 1973 року в Будапешті під опікою Академії Кіадо. У грудні 1955 року Угорщина стала членом Організації Об'єднаних Націй. У травні 1956 року Угорщина відправила Пітера Коса до США, відхиливши його заяву залишитися в Індії. Він був призначений послом Угорської Народної Республіки у Вашингтоні, а також головою Постійного представництва Угорщини при Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку.

Про протести в Будапешті 23 жовтня 1956 р. він дізнався слухаючи Угорське радіо, а пізніше отримував новини переважно з іноземної преси та радіостанцій, оскільки отримував мало інформації через офіційні канали МЗС. З першої хвилини він ставився до подій як до контрреволюції проти соціалістичного державного ладу. 28 жовтня 1956 року відбулося засідання Ради Безпеки ООН для обговорення питання про угорське повстання. Радянський представник в ООН Аркадій Соболєв протестував проти включення цього питання до порядку денного, підкріпивши свою аргументацію текстом заяви уряду Угорщини, що це «внутрішня справа»[1].

З 1957 р. після поразки революції Петер Коса перейшов до зовнішньої служби режиму Яноша Кадара. У 1957 р. очолював Африкано-азіатський відділ МЗС, а в 1958 р. був направлений до Москви радником посланника. У 1961—1964 роках був послом Угорської Народної Республіки в Гані. У 1964—1967 рр. у міністерстві закордонних справ Угорщини, він очолював Департамент азіатських несоціалістичних країн (САДК). У 1967—1973 роках був послом Угорської Народної Республіки в Індії, а потім працював у департаменті закордонних справ МЗС Угорщини. З 1967 по 1983 роки працював послом Угорщини в Японії. Потім він працював в Угорському інституті закордонних справ як старший науковий співробітник до зміни режиму у 1989 році. Після 1990 року він дав декілька інтерв'ю пресі.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.