Петришак Анастасія

Анастасія Петришак (лат. Anastasiya Petryshak, 12 квітня 1994, Івано-Франківськ, Україна) українська скрипалька.

Анастасія Петришак
Anastasiya Petryshak
Анастасія Петришак із скрипкою Страдіварі
1715 року «Il Cremonese». 2015
Анастасія Петришак із скрипкою Страдіварі
1715 року «Il Cremonese». 2015
Основна інформація
Дата народження 12 квітня 1994(1994-04-12) (27 років)
Місце народження Івано-Франківськ
Громадянство  Україна
Національність українка
Професія скрипалька
Жанр класична музика
Співпраця Музей скрипки в Кремоні

Біографія

Займатися музикою почала у віці 5 років, спочатку вивчаючи фортепіано, потім скрипку. Вже в перші роки навчання виступала на публіці як солістка, беручи участь і перемагаючи в численних національних і міжнародних конкурсах. У віці одина́дцяти років переїхала до Італії, щоб продовжити заняття скрипкою. У 15 років була зарахована до Міжнародної академії удосконалання скрипалів «Вальтера Штауфера» (Accademia Internazionale di alto perfezionamento per violino «Walter Stauffer») в Кремоні, а потім до Музичної академії Кіджі в Сієні, під керівництвом маестро Сальваторе Аккардо. У віці 17 років на відмінно і з почесною грамотою закінчила Консерваторію імені Арріго Бойто в Пармі. Згодом здобула диплом вищої спеціалізації скрипалів у Міжнародній фортепіанній академії «Зустрічі з маестро» («Incontri col Maestro») в Імолі. На початку 2015 року закінчила на відмінно і з похвальною грамотою бієніо вищої музичної кваліфікації в інституті Клаудіо Монтеверді Кремони з Лаурою Горна, завершивши максимально можливий в Італії рівень навчання для скрипаля. Після цього продовжує удосконалювати свою майстерність у таких знаменитих майстрів скрипкової гри як Захар Брон, Борис Давидович Белкін, П'єр Амуайяль та інші.[1]

З сучасних українських авторів любить Мирослава Скорика, його твори з гордістю часто включає в свої концертні програми.[2]

Кар'єра

Свою сольну кар'єру почала в Україні, даючи численні сольні концерти з оркестром, що складаються з творів таких композиторів як Бах, Вівальді, Акколаї. Вже з перших років є абсолютною переможницею у різноманітних конкурсах.[яких?] Дебютує як солістка в Італії у віці 15 років, виконуючи Концерт для скрипки з оркестром № 1 (Паганіні) з філармонічним оркестром «Артуро Тосканіні» з Парми, з яким протягом наступних місяців виконує Концерт для скрипки з оркестром Чайковського в Аудиторіумі Паганіні. Так почалася її сольна кар'єра, що дала можливість грати в численних великих театрах. У 2012 році виграла конкурс «Найкращі випускники консерваторій і музичних шкіл в Італії 2011 року»[3][4] і 2014 року стає однією з найкращих студентів вищих музичних вузів Італії.

Грала і співпрацювала з такими музикантами зі світовим ім'ям як Софія Губайдуліна, Джанлуїджі Джельметті, Рокко Філіппіні, Сальваторе Аккардо, Федеріко Лонго і з багатьма іншими. З 15 років співпрацює із знаменитим співаком, виконавцем класичної і популярної музики Андреа Бочеллі, який запрошує її як гостю-солістку на численні концерти в Італії і за кордоном[5][6][7].

Бере участь в численних добродійних заходах, серед яких концерти по збору засобів для потерпілих від землетрусу на Гаїті,[8][9] і на будівництво нового Кардіохірургічного відділу Інтенсивної Терапії Дитячої лікарні Дитятка Ісуса[10][11].

2015 року удостоєна честі взяти участь в проекті «Велика таємниця», розробленому і створеному папою Франциском і Папською Радою у справах сім'ї[12]. Щороку виступає з ініціативою щодо проведення коцертів, приурочених до Дня пам'яті, таких як гала-концерт «Питання про Моцарта»[13], або концерти із скрипкою на згадку про Голокост[14].

У жовтні 2016 року, з дозволу Міністерства культурної спадщини і культурної діяльності, а також муніципалітету Генуї, Анастасія Петришак виступила в театрі Карло Феліче в Генуї з відомою скрипкою «Il Cannone», що належала Нікколо Паганіні, виконавши його Концерт №. 1 для скрипки та оркестру[15][16].

Скрипки, на яких грала

Співпрацює з «Фондом Страдіварі» і «Музеєм скрипки» в Кремоні[17], регулярно грає на всіх інструментах колекції, створених такими прославленими скрипковими майстрами як Антоніо Страдіварі, Аматі, Джузеппе Гварнері. Також співпрацює з лабораторією музичної акустики Політехнічного університету в Мілані і лабораторією неінвазивної діагностики в університеті Павії,[18] які займаються акустичним аспектом музичних інструментів і фізичними параметрами старовинних скрипок кремонських майстрів скрипників і сучасних інструментів, що перемогли в Міжнародному трирічному конкурсі скрипкових майстрів (Concorso Triennale Internazionale di Liuteria). Ця співпраця дала можливість грати в такому юному віці на древніх кремонських скрипках Страдіварі, Аматі, Гварнері і сучасних, приблизно на 60 інструментах, глибоко вивчаючи акустичні характеристики, визначаючи особливості та відтінки тембру кожної окремої скрипки[19].

Примітки

  1. Анастасія Петришак: Любов до скрипки виникла з першого погляду rozmova.wordpress.com 17.07.2017
  2. [hhttps://www.uadiasporaitalia.com/post/анастасія-петришак-відданість-улюбленій-справі-стала-запорукою-успіху/ Анастасія Петришак: відданість улюбленій справі стала запорукою успіху!] 04.05.2020
  3. Премія Юпітера в Анстазії Петришак forlitoday.it 26.09.2012 (італ.)
  4. Шістнадцятий музичний фестиваль: кращі випускники Італії 2010/2011 року opac.braidense.it 29.09.2012 (італ.)
  5. Андреа Бочеллі для сиріт землетрусу nph-italia.org 30.09.2010 (італ.)
  6. Анастасія та її скрипка з голосом Бочеллі Gazeta Ukrainska 21.02.2013 (італ.)
  7. Українська скрипалька акомпанує співаку Андреа Бочеллі на одному з найпрестижніших фестивалей, що відбувся у Санремо milan.mfa.gov.ua 22.02.2013
  8. Андреа Бочеллі в Міланському соборі для дітей-сиріт землетрусу — «Посмішка для ангелів» 30 вересня 2010 fondazionefrancescarava.wordpress.com 05.10.2010 (італ.)
  9. Бочеллі готовий освітити Великий театр ні́ччю музики та солідарності bsnews.it 10.10.2012 (італ.)
  10. Андреа Бочеллі співає для Ватикану ospedalebambinogesu.it (італ.)
  11. Голос солідарності, Бочеллі співає у Ватикані для підтримки Дитятка Ісуса ilmessaggero.it 05.12.2013 (італ.)
  12. http://www.ilgrandemistero.com/node/42 https://vimeo.com/132520126
  13. Меморіал Моцарта parma.repubblica.it 22.01.2012 (італ.)
  14. Скрипка голокосту і мандоліни пам'яті будуть офіційно представлені в Кремоні під час концерту, присвяченого Дню пам'яті cremaonline.it (італ.)
  15. «Cannone» зазвучить на Карло Феліче на 234-річчя від дня народження Паганіні genovaquotidiana.com 25.10.2016 (італ.)
  16. Il Secolo XIX Скрипалька Анастасія Петришак: «Гра на Cannone — це як зворушлива історія» ilsecoloxix.it 26.10.2016 (італ.)
  17. Анастасія Петришак museodelviolino.org (італ.)
  18. I C.S.I. dei violini, dentro uno Stradivari da 12 milioni wired.it (італ.)
  19. Дівчина Страдіварі mondopadano.it 19.08.2015 (італ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.