Пивний живіт

Пивний живіт  — побутова назва чоловічого абдомінального ожиріння, що асоціюється з непомірним споживанням пива.

Пивний живіт

Популяризація терміна

Деякі неакадемічні дослідники і популяризатори тверезого способу життя наполягають на небезпеці споживання пива[1]. Зокрема, як ризики зазначається висока калорійність продукту і передбачуваний гормональний ефект естрогеноподібних речовин, що містяться у хмелі. На думку прихильників гіпотези, саме ці фактори призводять до специфічної форми ожиріння. Термін «пивний живіт» та інші вказівки на здатність пива призводити до специфічного чоловічого ожиріння активно використовується в антипивний пропаганді, будучи одним з основних «пивних міфів»[2].

Наукові дослідження

У цілому пиво володіє низькою калорійністю (близько 40 кКал/100 мл у неміцних сортах, що поступається напоям, що зазвичай не асоціюються зі специфічними формами ожиріння — наприклад, молоку). При помірному споживанні викликати ожиріння такі дози вуглеводів не можуть.

Питання про фітоестрогени неодноразово піднімалося різними дослідниками. Переконливих кореляцій між споживанням естрогеноподібних рослинних речовин і змінами концентрацій тестостерону й естрадіолу у сироватці чоловічої крові не знайдено[3].

Проблема «пивного живота» була вивчена у рамках Європейського перспективного дослідження раку та харчування (EPIC). В рамках роботи було обстежено 7876 чоловіків і 12 749 жінок. Результати досліджень показали, що, хоча при надмірному споживанні пива можливий набір ваги та об'ємів тіла (такий ризик виявлений у 17 % чоловіків, які споживають більше літра пива в день), ніякої специфічної «пивної» форми ожиріння не існує[4].

Основна причина набору ваги при надмірному споживанні пива (і алкоголю взагалі) — властивість спиртних напоїв посилювати апетит. Закусками до пива найчастіше служать висококалорійні страви і снеки.

Див. також

Примітки

  1. Любитель пива подібний кавуну. youtube.com.
  2. Jim Anderson. Beer Myths, and don't Believe Everything You Hear.
  3. Hughes I, Woods HF. Phytoestrogens and Health // Committee on Toxicity of Chemicals in Food, Consumer Products and the Environment.  2003. С. 302.
  4. Schütze M, Schulz M, Steffen A, Bergmann MM, Kroke A, Lissner L, Boeing H. Beer consumption and the 'beer belly': scientific basis common or belief? // European Journal of Clinical Nutrition.  2009. № 63.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.