Плавун південний

Південний плавун (лат. Berardius arnuxii) — кит з роду плавунів родини дзьоборилих, досягає довжини тіла до 10 метрів.

?
Південний плавун
Час існування: ? - сучасність


порівняння розмірів з людиною
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)
Підряд: Китоподібні (Cetacea)
Інфраряд: Зубаті кити (Odontoceti)
Родина: Дзьоборилі (Ziphiidae)
Рід: Плавуни (Berardius)
Вид: Південний плавун
Berardius arnuxii
Duvernoy, 1851

Поширення південного плавуна
Посилання
Вікісховище: Category:Berardius arnuxii
Віківиди: Berardius arnuxii
ITIS: 180495
МСОП: 2762
NCBI: 74391
Fossilworks: 63590

Опис

Для південних плавунів характерна невелика голова з високим округлим чолом, дещо більша щодо тіла ніж в північних плавунів. Напівмісячне дихало ріжками звернене назад. Мають сильно витягнутий циліндричний дзьоб вужчий ніж в північних плавунів. Верхня щелепа в області дзьоба трохи вужча і коротша нижньої, на якій розташовані дві пари сильно сплющених (лише в молодих особин — конічних) зубів. Зуби трикутної форми. Масивні зуби першої пари шириною до 85 міліметрів так зсунуті вперед, що при закритій пащі стирчать назовні. Прорізаються вони лише в з настанням статевої зрілості і зношуються з вершини, обростаючи іноді морськими вусоногими раками конходермами. Зуби другої пари, шириною вдвічі менші ніж в першій, в більшості тварин не прорізаються. Забарвлення тіла темно-буре, і тільки знизу дещо світліше донизу, іноді з білими мітками на чолі, у пупка та в інших місцях.

Ареал

Живуть в південній півкулі від помірних вод до льодів Антарктики. Трапляються в гирлі річки Ла-Плати, у водах Нової Зеландії, Південної Австралії, біля Фолклендських і Південних Шетландских островів.

Екологія

Головна їжа плавунів – головоногі молюски, а також придонна риба (скати та їх ікра, морські їжаки, подонеми, тріскові), краби та великі морські ракоподібні. Вивчені погано.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.