Плискові

Пли́скові родина невеликих за розмірами, тендітних птахів з ряду Горобцеподібних. Довжина тіла від 14 до 21 см, маса тіла від 12 до 50 г. Характеризуються відносно довгим хвостом та довгими ногами і крилами.

?
Плискові

Плиска біла (Motacilla alba Linnaeus, 1758)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Плискові (Motacillidae)
(Vigors, 1825)
Роди
Посилання
Вікісховище: Motacillidae
Віківиди: Motacillidae
EOL: 1638
ITIS: 178474
NCBI: 36256
Fossilworks: 368920

Птахи комахоїдні, живляться на землі. Розповсюдження всесвітнє, проте переважна більшість видів населяє Європу, Азію та Африку. Зустрічаються у відкритих місцевостях, в найрізноманітніших біотопах, таких як тундра, савана, дюни, прибережні зони водойм, сільськогосподарські поля, а також в урбанізованих ландшафтах. Під час перелетів можуть підніматися до висоти 6000 м (в Гімалаях). Гніздяться на землі, відкладають до шести крапчастих яєць.

В родині нараховують 5 родів та 54 види, хоча систематика ускладнюється великою кількістю підвидів, форм та рас. Тому в роботах різних дослідників можливі розбіжності.

Плискові України

У фауні України 2 роди (плиска та щеврик) та 9 або 10 видів:

Деякими вченими в окремий вид виділяється плиска чорноголова Motacilla feldegg Michachelles, 1830, проте більшість вчених включають її в ранзі підвиду у вид плиска жовта.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.