Поза межами болю (фільм)

«Поза межами болю» — повнометражний художній фільм за мотивами однойменної повісті видатного українського письменника, доктора філософії (Віденський університет, 1907 р.) Осипа Турянського, знятий режисером Народним артистом України (2004) Ярославом Лупієм, 1989 року (художник постановник Едуард Колесов) на кіностудії Укртелефільм. Можливо один з найкращих кінофільмів у світі, про Першу світову війну та й взагалі, про жахи будь якої війни, і один з шедеврів українського кінематографу[1][джерело не вказане 303 дні].

Поза межами болю

Сюжет

Взимку 1915 року в ході Першої світової війни під ударом німецько-австрійського війська, серби покинули свій рідний край та забрали із собою всіх бранців, 60 000 осіб, і погнали їх на албанський «шлях смерті». В албанських горах, нетрях — від голоду, холоду й душевного болю загинуло 45 000 бранців. Убивши конвоїра, вісім полонених товаришів — представників різних народів котрі входили до складу Австрійської імперії, відійшли від «шляху смерті» й зупинилися над проваллям. Понад десять днів вони нічого не їли, тому сил іти далі не було. Їм залишалося сидіти серед скель, оповитих морозом, і чекати на якесь диво. Щоб уникнути голодної смерті, потрібно було вдатися до канібалізму, а щоб не замерзнути — стягнути одяг із найслабшого товариша й розпалити вогонь. Ці жахливі думки чорним гайворонням кружляли над свідомістю солдатів. У присмерках безнадії, відчаю й нестерпного болю, розігрувалася трагедія людських душ і тіл…[2]

Актори і ролі

Головні ролі:

Виробництво

Кінофільм який відноситься до кінематографічних жанрів: драма, історичний, екранізація, воєнний фільм — знімався в Карпатах. Оператори: Микола Гончаренко, Ігор Яковлєв, композитор Володимир Губа, тривалість фільму — 86 хвилин. Автори сценарію: Ярослав Лупій, Микола Охмакевич.

Посилання

https://www.youtube.com/watch?v=v5c0YClZmx4

Примітки

  1. Шкільна програма всі книги. znannia.com.ua. Процитовано 27 березня 2021.
  2. Поза межами болю. usfa.gov.ua (uk-Uk). Процитовано 10 березня 2021.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.