Покровський собор (Рівне)

Свято-Покровський кафедральний собор — чинна церква ПЦУ в місті Рівне.

Кафедральний собор
Свято-Покровський кафедральний собор
50°37′04″ пн. ш. 26°15′57″ сх. д.
Тип споруди православний храм
Розташування Україна, Рівне
Кінець будівництва 2001 рік
Висота 55 м
Будівельна система цегла
Належність ПЦУ
Адреса вул. Соборна, 6
Епонім Покрова Пресвятої Богородиці
Вебсайт rivne-cerkva.rv.ua/sobory/sobor-pokrova.html
 Покровський собор у Вікісховищі

Історія

Перший наріжний камінь Собору було закладено Патріархом УАПЦ Святійшим Мстиславом в 1990 році. Завершення будівництва і освячення Собору Святійшим Патріархом Київським і всія Руси-України Філаретом, відбулось в 2001 році. Один з найвищих храмів України. Його довжина 51 м, ширина 42 м, висота — 55 м. Великий купол, який символізує Ісуса Христа, та 12 менших, які символізують апостолів, а також 8 малих куполів створюють чудову композицію, яка є окрасою Рівного та проглядається з усіх сторін міста.

Нижній і верхній храми собору можуть вмістити більше 3 тисяч парафіян кожен. У храмі діють підйомники для інвалідів та людей похилого віку, є приміщення для дитячої недільної школи, медпункту, бібліотеки, репетицій хору, музею тощо.

Собор побудовано в українському стилі. Це, зокрема, підкреслюють золотий тризуб на його фронтоні, вітражні хрести віконних заповнень над дверми з західного, північного та південного боків у вигляді орнаментів, запозичених з волинських рушників, золоті куполи, біло-блакитного кольору стіни. Настоятель собору - архієпископ Іларіон (Процик)

На подвір'ї собору поховані відомі українські церковні та громадські діячі: митрополит Рівненський і Острозький Даниїл (+2005 р.) та староста собору, член Вищої Церковної Ради УПЦ КП, політичний діяч Василь Червоній (+2009 р.).

Галерея

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.