Покісниця

Опис

Це як правило, багаторічні, рідше бувають одно- та дворічні трав'янисті рослини. Як правило, ростуть пучками. Листові пластини плоскі, складені або рідко загорнуті. Волоті або рідко китицеві суцвіття містять колоски. Колоски стиснуті з боків і містять від трьох до десяти квіточок. Всі квіти гермафродити. Різновидні колоскові луски є від ланцетних до яйцеподібних, мають від тупого до загостреного верхівку, й округлені на спині. Леми (нижні квіткові луски) 5-жильні, від ланцетної до яйцеподібної форми, округлі на спинці. Є три тичинки; їхні пиляки виступають з кінчика квітки. Після досягнення зрілості колоски розриваються між квіточками, а колоскові луски залишаються.

Поширення

Ці трави зростають у вологих середовищах, часто в солончакових або лужних умовах. Вони рідні для помірних і арктичних областей Північної (в оновному) й Південної півкуль. Налічується понад 100 видів (див. Список видів роду покісниця).

В Україні зростають[1][3]:

Примітки

  1. Puccinellia // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. Доброчаева Д. Н., Котов М. И., Прокудин Ю. Н., и др. Определитель высших растений Украины. К. : Наук. думка, 1987. — С. 398. (рос.)(укр.)
  3. POWO

Джерела

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.