Теплиця

Тепли́ця — конструкція зі стінами та дахом, зроблена з прозорого матеріалу, такого як скло, в яких вирощують рослини, які потребують регульованих кліматичних умов[1]. Ці конструкції розміром від невеликих до промислових приміщень. Мініатюрна теплиця відома як парник. Температура всередині теплиці за рахунок сонячного світла стає вищою, ніж температура навколишнього середовища назовні, захищаючи приміщення в холодну погоду.

Victoria amazonica (велетенська амазонська водяна лілія) у великій теплиці Санкт-Петербурзького Ботанічного саду.

Багато комерційних скляних теплиць або теплиць є високотехнологічними виробничими приміщеннями для вирощування овочів або квітів. Скляні теплиці заповнені обладнанням, включаючи екрануючі установки, опалення, охолодження, освітлення і можуть контролюватися комп'ютером для оптимізації умов росту рослин. Для оцінки оптимальності ступенів і коефіцієнта комфорту парникового мікро-клімату (тобто температури повітря, відносної вологості і дефіциту тиску пари) використовують різні методи, щоб зменшити ризик виробництва до культивування конкретної культури.

Типи

Квіти у теплиці
Рекреаційна теплиця (зимовий сад) у Палаццо Парізіо, Мальта.

У внутрішніх теплицях використовуване скло, як правило, становить 3 мм «садівничого скла», яке є гарним склом та не повинно містити повітряних бульбашок (які можуть призвести до випалювання листя, діючи як лінзи).[2]

Найбільш використовуваними пластмасами є поліетиленові плівки та багатошарові листи з полікарбонатного матеріалу або органічного скла PMMA.[3]

Багато комерційних скляних теплиць або теплиць є високотехнологічними виробничими приміщеннями для вирощування овочів або квітів. Скляні теплиці заповнені обладнанням, включаючи екрануючі установки, опалення, охолодження, освітлення і можуть контролюватися комп'ютером для оптимізації умов росту рослин.

Голландське світло

У Великій Британії та інших країнах Північної Європи історично використовувалася панель садово-паркового скла, яка називалася «голландським світлом» як стандартна одиниця конструкції з розмірами 730 мм x 1422 мм. Цей розмір дає більшу засклену площу в порівнянні з використанням менших панелей, наприклад, шириною 600 мм, як правило, використовується в сучасних внутрішніх конструкціях, які потім потребують більшої опори для даного загального розміру теплиці. Стиль теплиці з похилими сторонами (що призводить до ширшої основи, ніж на висоті карниза) і використання цих панелей нерозрізаними також часто називають «дизайном голландського світла», а парник використовує повноцінний або напівпанельний як «голландський» або «напів-голландський» розмір.

Примітки

  1. greenhouse. Оксфордський словник англійської мови (вид. 3-тє) (Oxford University Press). Вересень 2005. (Необхідна підписка або членство у публічній бібліотеці Сполученого Королівства .)
  2. Hessayon, DG (1992). The Garden DIY Expert. pbi Publications. с. 104. ISBN 978-0-903505-37-6.
  3. Aluminium greenhouses. Процитовано 25 жовтня 2016.

Бібліографія

Варто почитати

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.