Полілактид

PLA-пластик (англ. Polylactic acid, PLA, інші назви ПЛА-пл́астик, Полілактидна кислота, Полілактид) — біорозкладний термопластичний поліефір, що одержують на основі молочної кислоти. Використовується для аматорського 3Д-друку. Являє собою біорозчинний та біоактивний термопласти, отримані з відновлюваних ресурсів, таких як кукурудзяний крохмаль, корінь маніоки, гранул крохмалю та цукрової тростини. Проте назва PLA не зовсім підходить до цього полімеру, оскільки це поліестер, а не полікарбонат (polyelectrolyte)

Синтез

Полімеризація лактиду з розкриттям циклу

На сьогодні відомо два способи виробництва цього пластику:

  1. поліконденсація молочної кислоти;
  2. полімеризація лактиду.

В промисловості використовується їх комбінація. Через поліконденсацію молочної кислоти можливо отримувати виключно низькомолекулярний полілактид. Тому що за перебігом реакції з'являється побічний продукт - вода, яку вивести з реакції складно. Через це зростаючий полімерний ланцюг руйнується. Кінцевий низькомолекулярний полілактид деполімеризується до димера молочної кислоти, тобто до лактиду. Отриманий лактид полимеризують за високої температури з додаванням каталізатора октаноату олова, отримуючи високомолекулярний полілактид.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.