Прапор Біляївського району

Пра́пор Біля́ївського райо́ну — офіційний символ Біляївського району Одеської області, затверджений 19 серпня (за іншими даними[1] травня) 2004 року рішенням № 212-1У сесії Біляївської районної ради.

Прапор Біляївського району
Використання
Пропорції 2:3
Затверджений 19 серпня (травня[1]) 2004
Кольори
синій
зелений
білий
жовтий
Тип районний
Приналежність Біляївський район

Опис

Прапор являє собою прямокутне полотнище, що має співвідношенням сторін 2:3 та складається з трьох вертикальних смуг — синьої, білої та синьої — у співвідношенні 1:4:1, поєднаних за допомогою вертикальних світло-зелених смужок, ширина яких становить 1/35 ширини прапора. В синьому колі розміщується біла квітка водяної лілеї, складена з п'яти пелюсток, на смузі біля древка зображено жовтий колосок, а на смузі з вільного краю знаходиться жовта козацька шабля.

Символіка

  • Синій овал символізує озеро, від якого походить назва районного центру Білого.
  • Біла лілея, разом з двома тонкими світло-зеленими смужками, вказує на рослинність району та фігурує в гербі м. Біляївка.
  • Сріблясто-синє забарвлення відповідає чистоті й порядності та стратегічній рекреаційно-екологічній спрямованості району, який забезпечує питною водою не тільки Одесу, а ще й міста та селища Білгород-Дністровського та Овідіопольського районів.
  • Золотий пшеничний колос вказує на чорноземні сільськогосподарські угіддя, а також на велику питому вагу землеробства, як в історичному, так і сьогоденному сільськогосподарському виробництві.
  • Золота козацька шабля нагадує про чорноморських козаків, як перших засновників та мешканців адміністративного центру і значної кількості населених пунктів району (Яськи, Троїцьке та Нерубайське).

Див. також

Примітки

  1. Символіка Біляївського району. Сайт Біляївської районної державної адміністрації. Процитовано 17 травня 2014.

Джерела

  • Кисляк В. Г., Нескоромний О. А. Україна: герби та прапори. — К. : Парламентське вид-во, 2010. — 456 с. — ISBN 978-966-611-719-2.. (укр.) (рос.) (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.