Прапор Мадагаскару

Прапор Мадагаскару — один з офіційних символів держави Мадагаскар. Був прийнятий 14 жовтня 1958 року під час підготовки до референдуму про статус країни відносно Франції, за два роки до здобуття незалежності.

Прапор Мадагаскару
Використання
Пропорції 2:3
Затверджений 14 жовтня 1958
Кольори
білий
червоний
зелений
Тип державний
Приналежність Мадагаскар

 Прапор Мадагаскару у Вікісховищі

Кольори прапора символізують історію Мадагаскару, прагнення до незалежності і традиційні класи суспільства.

Червоний і білий були кольорами Королівства Меріна (меріна — найбільша етнічна група у складі народу малаги), яке було завойовано Францією в 1896 році. Ці кольори використовувалися на прапорі останнього монарха королівства, королеви Ранавалони III. Вони можуть вказувати на етнічне коріння малагасійців у Південно-східній Азії, оскільки використані на прапорі Індонезії.

Зелений був кольором племені ховів — видатного класу селянських общинників, що відіграли важливу роль в антифранцузькій агітації і в національно-визвольному русі.

Див. також

Примітки

    Література

    • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.