Пригодницька відеогра

Пригодницька відеогра (англ. adventure game) або квест (англ. quest) — жанр відеоігор, основу ігрового процесу яких складає вирішення поставлених завдань шляхом їх обдумування, уважного пошуку підказок і схованих деталей. Такі ігри можуть як мати одного чи кількох головних персонажів, так і не мати їх взагалі.

Відеоігри
Типовий приклад жанру «The Testament of Sherlock Holmes»

Назва квест (англ. quest — шукати) походить від серії відеоігор компанії Sierra, таких як King's Quest, Space Quest, Police Quest.

Різновиди

Текстова Colossal Cave Adventure на VT100

Інтерактивна література

Електронні текстові пригоди, також відомі як Interactive Fiction, передають сюжет гри у вигляді тексту, на розвилках сюжету показуючи гравцеві вибір подальшої гілки сюжету як підписані кнопки чи поля, куди потрібно вводити варіант дії. Ранні текстові пригоди, такі як «Colossal Cave Adventure», використовували простий словник команд, що дозволяв гравцеві взаємодіяти з об'єктами на базовому рівні, наприклад, набравши фразу «взяти ключ» або «відкрити двері». Проте часом вони вимагали неабиякої кмітливості, наприклад, гра не приймала фразу turn off the lamp, щоб погасити ліхтар, правильним варіантом був unlight the lamp, неочевидний навіть для носів англійської мови.

Графічні пригоди

The Last Door — графічний текст, виконаний в стилі піксель-арту

Такі ігри використовують комп'ютерну графіку, щоб зображати довкілля і його взаємодію з гравцем. На відміну від текстових пригодницьких ігор, в яких гравець здійснює взаємодію з ігровим світом за допомогою текстових команд, в графічних взаємодія відбувається за допомогою курсору чи доторку (на мобільних пристроях із сенсорним екраном) за принципом «вкажи і натисни» (англ. Point-and-click).

Пригоди-головоломки

Логічні пригодницькі ігри з великою кількістю головоломок. Сюжет цих ігор може бути зовсім простим, або й взагалі не повідомлятися.

Одним з поширених видів пригод-головоломок є «Втеча з кімнати», де єдиною метою є знайти шлях втечі з замкненого простору. Ці ігри, як правило, використовують Point-and-click, і, в силу їх популярності в Інтернеті, часто створюються в форматі Adobe Flash.

Текст, супроводжуваний зображеннями, у візуальній новелі

Візуальні новели

Підвид текстового квесту, особливо популярний в Японії, в якому тексти супроводжується зображеннями, зрідка анімованими. Ступінь інтерактивності в таких іграх зазвичай низький, і від читача вимагається лише зрідка зробити певний вибір, як варіант діалогу чи куди піти. Популярні візуальні новели часто стають основою для екранізації у вигляді аніме або випуску манґи.

Джерела

  • Michael Moore. Basics of Game Design. CRC Press, 2016. 400 p.
  • Mark J. P. Wolf. Encyclopedia of Video Games: A-L. ABC-CLIO, 2012. 763 p.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.