Прикарпатзахідтранс

Товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатзахідтранс» – компанія, що здійснює транспортування світлих нафтопродуктів територією України. У власності підприємства знаходиться понад 800 км української частини нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» з розливною станцією в Новоград-Волинському. Він пролягає територією 6-ти областей України. По проводу в Україну надходить дизельне паливо з Росії і Білорусі та складає 50% дизельного пального, що продається на українському ринку.[2]

Прикарпатзахідтранс
ТОВ «Прикарпатзахідтранс»
Прикарпатзахідтранс
Тип ТОВ
Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь енергетика
Спеціалізація нафтопродуктопровід
Засновано 23 листопада 2001
Штаб-квартира Рівне, Україна
Адреса 33028, Україна, Рівненська область, місто Рівне, вулиця Івана Котляревського, будинок 18
Ключові особи держава
Чистий прибуток 256 084 000 ₴ (2019)[1]
Код ЄДРПОУ 13990932
pztrans.com(укр.)

Власники

Юридичними власниками компанії є Виробниче унітарне підприємство "Нафтобітумний Завод" (Білорусь), Інтернешнл Трейдінг Партнерс Аг (Швейцарія) і Шефер Анатолій, кінцевий бенефіціар Воробей Микола Миколайович. Однак, багато журналістів і ЗМІ фактичним власником компанї називають Віктора Медведчука.[3][4]

ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» є правонаступником ДП «ПрикарпатЗахідтранс».
30 серпня 2005 року заступник Генерального прокурора України звернувся до суду в інтересах держави з позовом до Дочірнього підприємства «ПрикарпатЗахідтранс» Російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт» про визнання права власності за державою Україна на частини нафтопродуктопроводів:
Самара-Західний напрямок та
Грозний-Армавір-Трудова,
що проходять по території України, загальною довжиною 1433 км, та витребування частини нафтопродуктопроводів
Самара-Західний напрямок та
Грозний-Армавір-Трудова,
що проходять по території України, загальною довжиною 1433 км з володіння ДП "ПрикарпатЗахідтранс", та передати їх Фонду державного майна України [5].

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що спірний нафтопродуктопровід після проголошення незалежності України перебував та території України, а тому з 24 серпня 1991 року став власністю держави Україна на підставі правонаступництва [5].

30 травня 2018 року Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
в задоволенні позову відмовив,
апеляційний перегляд справи залишив рішення без змін,
касаційну скаргу залишив без задоволення.
Представник Федерального агентства по управлінню державним майном Російської Федерації та представник Південно-Західного відкритого акціонерного товариства трубопровідного транспорту нафтопродуктів Російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт» — не з'явилися у суд [5].

19 лютого 2021 року члени РНБО ухвалили на своєму засіданні ухвалили рішення щодо повернення компанії у державну власність. На наступний день відповідний указ підписав Президент України Володимир Зеленський.

Див. також

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.