Принципи політичної економії (Джон Стюарт Мілль)

«Принципи політичної економії» (1848) - наукова праця британського філософа і економіста Джона Стюарта Мілля (1806 - 1873), є одним із найважливіших творів з політичної економії середини XIX століття. [1] Вона редагувалася до сьомого видання у 1871 р. [2] незадовго до смерті Мілля у 1873 р. й перевидавалася у багатьох редакціях. [3] Окрім обговорення оглядових питань, таких як те, які країни отримують більше вигід від системи торгівлі, яка базується на порівняльних перевагах (відповідь Мілля: ті, які мають більш еластичний попит на товари інших країн), робота також обговорювала нормативні питання, такі як ідеальні системи політичної економії, критикуючи запропоновані системи, такі як комунізм та соціалізм. [4] Поряд із іншою роботою Мілля - "Система логіки" (A System of Logic) "Принципи політичної економії" закріпили репутацію Мілля як провідного громадського інтелектуала. Співчутливе ставлення Мілля в цій праці та інших нарисах до сучасного соціалізму, зокрема до фур'єризму (утопічна соціальна течія, пов'язана з іменем Шарля Фур'є), принесло йому повагу серед робітничого класу як одного з їх інтелектуальних поборників.

«Principles of Political Economy»
Автор John Stuart Mill
Країна United Kingdom
Мова English
Тема політична філософія і економіка
Жанр нон-фікшн
Видавництво John W. Parker
Видано 1848
Тип носія Print
Сторінок 450

Передмова та попередні зауваження

«Принципи» написані у прозаїчному стилі, далекому від сучасних вступних текстів. Позбавлений математичних графіків та формул, які були розроблені лише після його смерті, головним чином Альфредом Маршаллом, Мілль писав із насиченим тоном величі, яким написані усі його твори. Його книга продовжувала використовуватися до ХХ століття як основний підручник, наприклад, у Оксфордському університеті до 1919 року.

Книга І. Виробництво

I Щодо елементів виробництва

Мілль досліджує природу виробництва, починаючи з праці та її відношення до природи. Спершу він заявляє, що "елементів виробництва два: праця і відповідні природні об'єкти". Далі йдеться про зв’язок людини із природним світом та про те, як людина повинна працювати, щоб використовувати майже все, що є у природному світі. Він використовує багатий набір образів, від пошиття тканини до повороту коліс і створення пари. Людина знайшла спосіб використати природу, так що «необхідна для цього м’язова дія не постійно відновлюється, а виконується раз і назавжди, і в цілому існує велика економія праці». Потім він включає погляд на те, хто "бере кредит" для промисловості. "Деякі автори", - каже він, -

"підняли питання, чи надає природа більше допомоги праці в одній галузі промисловості чи в іншій; і сказали, що в одних професіях праця робить більше, а в інших - природа. Однак у цьому видається велика плутанина ідей. Частина, яку природа має в будь-якій роботі людини, невизначена й неспівмірна. Неможливо вирішити, що в чомусь одному природа робить більше, ніж в будь-якому іншому. Не можна навіть сказати, що праця робить менше. Може знадобитися менше праці; але якщо те, що потрібно, є абсолютно необхідним, результатом є такий самий продукт праці, як й природи. Коли дві умови однаково необхідні для досягнення ефекту взагалі, безглуздо говорити, що стільки його виробляється одним, а стільки іншим; це все одно, що намагатись вирішити, якій половині пари ножиць найбільше потрібно зробити в процесі різання; або який із факторів, п’ять і шість, найбільше сприяє здобутку тридцяти ".

Він посилається на французьких економістів та Адама Сміта, які вважали, що рента за землю є вищою, оскільки у ній більше внеску природи. Насправді, каже Мілль, проста відповідь полягає в тому, що землі мало, і саме це дає змогу збільшити вимогу до ренти. Він зазначає, що багато речей обмежено в кількості, наприклад, промисел арктичних китів, який не міг забезпечити попит. Це натякає на вступний принцип цінності, який "як тільки не має бути стільки речі, скільки було б привласнене та використано, якби її можна було отримати для прохання; право власності або використання природного агента набуває обмінна вартість ".

II Про працю як про чинник виробинцтва
III Про непродуктивну працю
IV Про капітал

Капітал, зазначає Мілль, є "накопиченим запасом продуктів праці". Хоча його природу розуміють невірно. Він наводить приклад споживання їжі, на відміну від активів, виділених на виробництво.

"Тож різниця між капіталом і не-капіталом полягає не в тому, який товар, а в розумі капіталіста - у його волі використовувати їх з однією, а не іншою метою; і все майно, хоч і погано пристосоване саме по собі для використання робітників, є частиною капіталу, тому як тільки він, або вартість, яка буде отримана від нього, виділяється для продуктивних реінвестицій ".

Капітал, як і праця, може бути незадіяним, й Мілль наводить приклад неефективного оподаткування виробничого капіталу. Потім він указує на надлишковий рівня життя, створений промисловим виробництвом (індустріалізмом).

"Нарешті, та велика частина виробничого капіталу країни, яка зайнята для виплати заробітної плати робітників, очевидно, не є всією суворо і неодмінно необхідною для виробництва. Настільки, що перевищує фактичні потреби в житті та здоров’ї (надлишок, який у випадку кваліфікованих робітників зазвичай є значним), не витрачається на підтримку праці, а на оплату її праці, і робітники можуть дочекатися цієї частини своєї винагороди до завершення виробництва; він не обов'язково повинен існувати як капітал: і якби їм, на жаль, довелося взагалі відмовитись від нього, може відбутися однаковий обсяг виробництва. Для того, щоб вся винагорода робітників повинна була перераховуватися їм у щоденних або щотижневих виплатах, вона повинна існувати заздалегідь і бути призначена для продуктивного використання, більших запасів або капіталу, ніж було б достатньо для здійснення існуючого обсягу виробництво: більша, на будь-яку суму винагороди, яку отримують робітники, понад те, що корисність розважливого раба-господаря призначала б своїм рабам. Справді, лише після накопичення великого капіталу могла виникнути практика виплати заздалегідь будь-якої винагороди за виплату лише прожиткового мінімуму: оскільки все, що так оплачується, насправді не застосовується до виробництва, але до непродуктивного споживання продуктивних робітників, що вказує на фонд виробництва, достатній для того, щоб визнати звичне перенаправлення його частини просто для зручності ".

V Основні положення щодо капіталу
VI Про обіговий та основний капітал
VII Від чого залежить ступінь продуктивності продуктивних агентів
VIII Співробітництва або поєднання праці
IX виробництва у великому та виробництва у малому масштабі
Х Закону про збільшення праці
XI Закону про збільшення капіталу
XII Закону про збільшення виробництва землі
XIII Наслідки попередніх законів

Книга ІІ. Розповсюдження

Книга III. Обмін

У своїй третій книзі Мілль звернувся до одного з питань, залишених невирішеними теорією порівняльних переваг Девіда Рікардо, а саме тим, кому розподілявся прибуток від торгівлі. Відповідь Мілля полягала в тому, що міжнародна торгівля принесла найбільшу користь країні, попит на товари якої є найбільш еластичним . Також у цій третій книзі, насамперед у главі I, Мілль розглядає комунізм та соціалізм як альтернативи капіталізму.

Книга IV. Вплив прогресу суспільства на виробництво та розподіл

У своїй четвертій книзі Мілль виклав низку можливих майбутніх наслідків. Перший витікав з мальтузіанських ідей, згідно з якими населення зростатиме швидше, ніж виробництво, що призведе до падіння заробітної плати та зростання прибутку. Другий, на думку Сміта, сказав, що якщо капітал накопичуватиметься швидше, ніж зростатиме населення, то реальна заробітна плата зростатиме. По-третє, повторюючи Давида Рікардо, якщо капітал накопичуватиметься і населення збільшуватиметься з однаковими темпами, проте технології залишатимуться стабільними, реальних заробітних плат не відбуватиметься, оскільки попит та пропозиція на робочу силу будуть однаковими. Однак зростаюче населення потребуватиме більше землекористування, збільшення витрат на виробництво продуктів харчування і, отже, зменшення прибутку. Четвертою альтернативою було те, що технологія прогресувала швидше, ніж населення та запаси капіталу. Результатом буде процвітання економіки. Мілль відчув третій сценарій, швидше за все, і він припустив, що передові технології в якийсь момент повинні закінчитися. [5] Але щодо перспективи постійно активізувати економічну діяльність, Мілль був більш неоднозначним.

"Зізнаюся, я не зачарований ідеалом життя тих, хто вважає, що нормальний стан людей - це боротьба за боротьбу; що витоптування, розчавлювання, розгинання ліктів і наступання на п'яти один одного, які утворюють існуючий тип соціального життя, є найбільш бажаною долею людського роду або чимось іншим, крім неприємних симптомів однієї з фаз промислового прогресу. [6]

Книга V. Про вплив влади

Сприйняття

У 1856 р. ця книга була включена до Index Librorum Prohibitorum, тим самим заборонена католицькою церквою . [7]

Посилання на роботу

  • Рональд Коуз у статті "Маяк в економічній теорії" (1974) посилається на "Приципи" Мілля на главу «Про основи та обмеження Laissez-Faire та принцип невтручання», в якій Мілль обґрунтовує причину, згідно якої будівництвом маяків займається уряд, а не приватні компанії.

Див. також

  • Нариси з деяких невирішених питань політичної економії (1844) Джон Стюарт Мілль

Примітки

  1. See Mill, John Stuart (1848). Principles of Political Economy with Some of their Applications to Social Philosophy 1 (вид. 1). London: John W. Parker. Процитовано 7 грудня 2012., volume 2 via Google Books
  2. See Mill, John Stuart (1871). Principles of Political Economy with Some of their Applications to Social Philosophy 1 (вид. 7). London: Longmans, Green, Reader & Dyer.; Mill, John Stuart (1871). Principles of Political Economy with Some of their Applications to Social Philosophy 2 (вид. 7). London: Longmans, Green, Reader & Dyer. Процитовано 5 червня 2014., via Archive.org
  3. Mill, John Stuart (1888). Principles of Political Economy with Some of their Applications to Social Philosophy (вид. 6). London: Longmans, Green, Reader & Dyer. Процитовано 5 червня 2014., via Archive.org
  4. ve.o
  5. Pressman (2006) 45
  6. Mill (1871) Book 4, Chapter 6
  7. Mill

Список літератури

  • Холландер, Самуель (1985) Економіка Джона Стюарта Мілля, Університет Торонто, преса
  • Прессмен, Стівен (2006) П'ятдесят основних економістів, Routledge,ISBN 0-415-36649-6
  • Шварц, Педро (1972) Нова політична економія Дж. С. Мілля, преса Університету Дюка

зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.