Протока Танфільєва

Протока Танфільєва (рос. Пролив Танфильева) — протока в Тихому океані, розташована в Малій гряді Курильських островів. Розділяє острів Танфільєва від островів Акіюрі (чи Анучина) та Юрі (Юрій). Відстань між островами Танфільєва і Акіюрі 6,3 км, між островами Танфільєва та Юрі 6 км. Найменша ширина протоки Танфільєва 5,75 км. Східна частина північної половини протоки, яка прилягає до острова Юрі, глибша, ніж західна. Рельєф дна в протоці нерівний. Між островами Танфільєва та Юрі знаходиться ряд скелястих банок з найменшими глибинами 2,2; 5,2 и 5,2 м, що знаходяться відповідно в 3 та 5 км на південь та в 4,25 км на схід та південний схід від мису Болотяний — північно-східного краю острова Танфільєва. Крім того, скеляста банка глибиною 4,7 м розміщена в 3,15 км на північ та північний схід від мису Катерний острова Юрі. В південній частині протоки знаходиться мілина Прикордонна. Протока названа іменем російського географа, геоботаніка та бджоляра Гаврила Танфільєва[2].

Протока Танфільєва
Протока Танфільєва на півдні Курильських проток
Розташування
Координати 43°25′00″ пн. ш. 145°59′00″ сх. д.
Прибережні країни Японія/Росія [1]
Море Тихий океан
Довжина 15 км
Ширина 5,75 км (найменше)
Річки
Вливаються річки р. Фільшина, Непрець та ін.
Мапа
Протока Танфільєва серед островів Хабомай


Протока, як і острови Хабомай, є предметом територіального спору Японії та Росії. Японія її відносить до акваторії округу Немуро префектури Хоккайдо. Росія — до Южно-Курильського району Сахалінської області.

Дивись також

Примітки

  1. Згідно позиції Японії протока є виключно японською, адже вона вважає острови Хабомай своїми. Та включає її до складу округу Немуро префектури Хоккайдо. Росія вважає протоку повністю своєю, бо згідно її позиції група Хабомай входить до її території та відносить її до Южно-Курильського району Сахалінської області
  2. Пыжьянов Ф.И., Браславец К.М. (1983, 1994). Остров Кунашир и Малые Курилы. Топонимический словарь. История в названиях на карте Сахалинской области. Архів оригіналу за 24 травня 2013.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.