Псевдоцістела вусачева

Псевдоцістела вусачева[1] (Pseudocistela ceramboides) — вид жуків родини чорнотілок (Tenebrionidae).

?
Псевдоцістела вусачева

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Твердокрилі (Coleoptera)
Родина: Чорнотілки (Tenebrionidae)
Підродина: Пилкоїди (Alleculinae)
Рід: Псевдоцістела (Pseudocistela)
Вид: Псевдоцістела вусачева
Pseudocistela ceramboides
Linnaeus, 1761
Посилання
Вікісховище: Pseudocistela ceramboides
Віківиди: Pseudocistela ceramboides
EOL: 3274505
NCBI: 295998

Поширення

Вид поширений в Європі від Скандинавії на південь до Італії та від Франції на схід до Росії. Є ізольоване населення у Великій Британії. Присутній у фауні України.

Опис

Тіло витягнуте овальне, 9-13 мм завдовжки, матово чорного кольору. Голова невелика і закруглена, ротові органи спрямовані вперед. Великі дугоподібні очі ширші, ніж довгі, а передній край сильно обрізаний через розширення щік. Вусики складаються з 11 члеників, волосисті. У самиць вусики сягають половини довжини тіла, у самці значно довші. Передньоспинка та надкрила коричневого кольору. Надкрила мають неглибокі, але чіткі численні борозенки.

Спосіб життя

Жуки трапляються в лісистих місцевостях у травні-липні. Активні в нічний час. Живляться пилком на квітах. Личинки живуть у гнилій деревині листяних порід, переважно дубів.

Примітки

  1. О. Годлевська, І. Парнікоза, В. Різун, Г. Фесенко, Ю. Куцоконь, І. Загороднюк, М. Шевченко, Д. Іноземцева. Фауна України: охоронні категорії. Довідник / О. Годлевська, Г. Фесенко. — Київ, 2010. — С. 50. — ISBN 978-966-7830-13-5.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.