Пурусзавр

Пурусзавр (Purussaurus) — рід викопних кайманів, що мешкали у Південній Америці приблизно 8 млн років тому. Через фрагментарність знахідок і лише повністю знайденого черепа важко розрахувати довжину тварини. На думку вчених пурусзавр досягав довжини 10-15 м і ваги 7 т. Полював методом засідки на дні водойми. Могли живитись величезними мастодонтами.

?
Пурусзавр
Час існування: Міоцен

Реконстркція Purussaurus brasiliensis
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Крокодилові (Crocodilia)
Родина: Алігаторові (Alligatoridae)
Підродина: Кайманові (Caimaninae)
Рід: Пурусзавр (Purussaurus)
Rodrigues, 1892
Види
  • P. brasiliensis (type species) Barbosa-Rodrigues, 1892
  • P. neivensis Mook, 1941
  • P. mirandai Aguilera et al., 2006
Синоніми
* Dinosuchus neivensis Langston, 1965
Посилання
Вікісховище: Purussaurus
EOL: 4472819
Fossilworks: 194770

Опис

Головна відмінна риса пурусзавра — його важкі масивні потужні щелепи довжиною близько 1.5 м. Цей крокодил вважається володарем найсильніших щелеп, і, судячи зі всього, найпотужніших . Хоча цей крокодил і не був найдовшим, його щелепам немає рівних у всьому класі рептилій.

Отже, головною зброєю пурусзавра були його могутні щелепи і зуби. Щелепи його були дуже широкі, вони забезпечували надзвичайно велику силу стиснення, сильнішого, ніж навіть у тиранозавра. Вони були досить широкими, з масивним скелетом. У задній частині щелеп зуби були такі великі і гострі, як і спереду, а це все означає, що пурусзавр міг полювати на дуже великих тварин. Прикус цього древнього крокодила був приблизно такий же, як і у сучасних алігаторів і кайманів, тобто зуби верхньої щелепи заходили за краї зубів нижньої щелепи, а не у проміжки між ними, як це повинно бути у справжніх крокодилів.

Посилання

  • Rodrigues, J.B. 1892. «Les reptiles fossils de la Vallée de L'Amazone». Vellosia, Contribuições do Museu Botânico do Amazonas 2:41-60.
  • Langston, W. 1965. «Fossil crocodilians from Colombia and the Cenozoic history of the Crocodilia in South America». University of California Publications in Geological Sciences 52:1-169.
  • Tetrapod Zoology post on Purussaurus
  • UFAC


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.