Піа Братіану

Піа (Пія, Каліопія) Бретіану (рум. Pia Brătianu, дівоче прізвище Pleşoianu; 1841-1920) — дружина Йона Бретіану, румунського політика.

Піа Братіану
Народилася 1841
Плешою (Ніколає-Белческу, Вилча), Ніколає-Белческу, Вилча, Румунія
Померла 1920
Бухарест, Румунія
У шлюбі з Йон Братіану
Діти Maria Brătianu-Pillatd, Йонел Братіану, Вінтиле Братіану і Sabina Brătianu-Cantacuzinod

Біографія

Пія народилася в 1841 році містечку Плішть в родині Луки і Євгенії Плешояну, бояр з округу Валча. Її мати померла ще молодою від післяпологової лихоманки при народженні другої дочки в 1842 році.

Каліопа з сестрою виростила їх бабуся Султана Капелеану. Вона вчилася в школі-інтернаті в місті Крайова. У віці 16 років осиротіла після смерті батька, залишившись під опікою своїх двох дядьків з консервативними поглядами - Янку Капелеану і Матея Владеску, які відправили дівчину в монастир "Schitul Ostrov" в місті Келіменешть на піклування матері Максимильен, сестри Йона Бретіану. Познайомившись, вони одружилися 6 липня 1858 в цьому ж монастирі, незважаючи на різницю у віці 20 років і опозицію сім'ї Пії. Молода сім'я вирішила оселитися в Штефенешті, в одному з маєтків, яке дісталося Йону Бретіану після смерті його батька. В цьому ж році вони почали перебудову будинку і тимчасово жили в однієї з сестер Йона - Аніко Фурдуеску.

У перші роки після весілля на Пію дуже вплинула румунська журналістка шотландського походження - Марія Розетті. Під враженням нового світу, що відкрився перед нею після вступу в шлюб, вона побачила недоліки в своїй освіті і вирішила зайнятися самоосвітою: вона брала уроки французької мови, вивчала літературу, граматику і історію. Сам Йон Бретіану зголосився викладати їй уроки історії.

Діти Пії і Іона Бретіану
Культурний центр Florica

У сім'ї у них народилося вісім дітей: три хлопчики і п'ять дівчаток. Перша з них - Флоріка, померла у віці трьох років. На згадку про неї Йон Бретіану назвав резиденцію в Штефенешті на її честь. Інші діти в їх сім'ї: Сабина (1863-1941), Йонел (1864-1927), Діну (1866-1950), Вінтіле (1867-1930), Марія (1868-1945), Тетяна (1870-1940) і Піа (1872-1946). Двоє з синів: Йонел і Вінтіле - стали прем'єр-міністрами Румунії.

Померла в 1920 році в Бухаресті. В її честь назвали гімназію "Școala Gimnazia" в Бухаресті.[1]

Література

Cantacuzino, Sabina. Din viața familiei Ion C. Brătianu, Editura Humanitas, București, 2013.

Примітки

  1. Școala17PB(рум.)

Посилання

Pia Brătianu

Центр культури Florica

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.