Підлозці

Підлозці́ — село Підлозцівської сільської громади у Дубенському районі Рівненської області. Розміщене за 30 км від залізничної станції Гнідава. Поблизу протікає річка Стир. Населення — 750 осіб.

село Підлозці
Країна  Україна
Область Рівненська область
Район/міськрада Дубенський район
Рада Підлозцівська сільська громада
Код КАТОТТГ UA56040230010053675
Облікова картка картка 
Основні дані
Засноване 1570
Населення 562
Площа 12,07 км²
Густота населення 44,08 осіб/км²
Поштовий індекс 35132
Телефонний код +380 03659
Географічні дані
Географічні координати 50°35′00″ пн. ш. 25°21′56″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
195 м
Водойми р. Стир
Місцева влада
Адреса ради 35132, Рівненська обл., Млинівський р-н, с. Підлозці, вул. Незалежності, 4.
Карта
Підлозці
Підлозці
Мапа

До 2015 адміністративний центр однойменної сільської ради. Сільраді були підпорядковані села Ставрів, Велике, Загатинці, Топілля.

У 2016 році було створено Підлозцівську ОТГ[1]. Голова ОТГ — Костюкевич Микола Олександрович.

Географія

Село розташоване на лівому березі річки Стир.

Історія

Село Підлозці (Подлозцы) згадується в «Історико-статистичному описі церков та приходів Волинської єпархії», виданому у 1889 р. у Почаєві. Там сказано, що жителі села є прихожанами Ставрівської церкви.

Поселення почало активно розбудовуватися у ХХ ст. У 1906 році село Ярославицької волості Дубенського повіту Волинської губернії. Відстань від повітового міста 31 верст, від волості 11. Дворів 88, мешканців 485[2]. У 1939 р. у Підлозцях виникла сільська рада. Її головою став Феодосій Васильович Лунь. У 1940 р. тут створили колгосп ім. Калініна, який очолила Агафія Шпак. Перед війною в артілі нараховувалося 45 чоловік.

Після Другої світової війни в 1950 році колгосп відбудувався. Головою обрали І. А. Ковальчука. На перших порах в колгосп подали заяви 28 селян. Більшість громадян хотіли обробляти землю самостійно.

Було зведено Обеліск Слави воїнам, які загинули в роки війни.

У 1958 р. у Підлозцях створили колгосп «Комуніст». До нього приєдналися господарства з сіл Ставрів, Топілля, Загатинці, Велике. Головою правління обрали А. П. Козака.

На теренах Підлозцівської сільської ради у воєнний та повоєнні період велася запекла політична боротьба. Чимало жителів потерпіли від радянського режиму.

У зв'язку з аварією на Чорнобильської АЕС на території Підлозцівської сільської ради почалося будівництво нового поселення для потерпілих від лиха людей. Сюди переселилися мешканці з північних районів області. На той час діяли два основні колективні сільськогосподарські підприємства: сільськогосподарський виробничий кооператив «Нива» (засновник М. А. Волянський), товариство з обмеженою відповідальністю «Салют — 2000» (директор В. М. Мартинюк).

Сучасність

На сьогоднішній день у селі функціонують школа-ліцей, дошкільний навчальний заклад «Сонечко», будинок культури, бібліотека, амбулаторія сімейної медицини, продовольчі та промислові магазиниЄ православний Свято-Миколаївський храм, збудований у 1994 році. У Підлозцях на честь 2000-річчя Різдва Христового відкрито та освячено капличку. На території села діє ТзОВ «Хавест-Агро», засновник Маркус Шютте.

Населення — 750 осіб.

Престольний празник — на Миколая.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.