Пінакотека Тозіо-Мартіненго

Пінакотека Тозіо-Мартіненго (італ. Pinacoteca Tosio Martinengo) — картинна галерея в місті Брешія, в основу котрої покладені дві великі мистецькі колекції графа Тозіо та графа Мартіненго.

Пінакотека Тозіо-Мартіненго

Палац Мартіненго
45°32′04″ пн. ш. 10°13′33″ сх. д.
Тип художня галерея і Пінакотека
Тема музей
Статус спадщини національна спадщина Італіїd[1]
Частина від Civic Museums of Bresciad[2]
Країна  Італія[3][1]
Розташування Брешія, Італія
Адреса 25121[1] piazza Moretto 4
Засновано 1851 р.
Відкрито 1908 року
Пінакотека Тозіо-Мартіненго (Італія)

 Пінакотека Тозіо-Мартіненго у Вікісховищі


Історія

В місті були дві значимі приватні збірки творів мистецтва. Одна з них належала графу Паоло Тозіо[4]. 1851 року збірка графа Тозіо стала надбанням міста Брешія. Збірка демонтсрувалась в палаці Тозіо, куди також почали передавати картини з зачинених церков та малих приватних збірок.

Прихильник старовинного истецтва, граф Тозіо передав місту також влсну колекцію друкованої графіки ( Альбрехт Дюрер, Маркантоніо Раймонді, Мартин Шонгауер, Рембрандт тощо. ) Збірка друкованої графіки була доведена до майстрів 19 століття[4].

1884 року граф Леопардо Мартіненго Да Барко передав у подарунок місту власний старовинний палац, приватну бібліотеку, наукову колекцію та колекцію творів мистецтва. До палацу Мартіненго перевезли і твори мистецтва з палацу Тозіо. Серед незвичних експонатів пінакотеки — фантазійні картини італійського художника Антоніо Разіо «Чотири сезони», котрий був послідовником уславленого Джузеппе Арчімбольдо.

Картинну галерею відкрили для відвідин 1908 року. В пінакотеку почали переходити як окремі твори мистецтва, так і колекції. Серед значимих для пінакотеки і міста була збірка Фе Остіані, котра мала живопис художників Китаю та Японії на папері та шовку, що створило альтернативу художнім колекціям італійських майстрів, котрі переважали в збірках пінакотеки. Збірка Камілло Броццоні принесла в художній музей колекцію старовинного венеціанського скла[4].

Старе приміщення пінакотеки на початку 21 століття було зачинене для зміцнення фундаментів, а частка картин передана тимчасово на експонування у інші музеї міста. Відкриття пінакотеки заплановано на кінець 2017 року[4].

14-15 століття

16 століття

Джованні Каріані. «Шлях на Голгофу зі св. Веронікою», до 1525 р. Пінакотека Тозіо_Мартіненго.

17 століття

  • Ніколя Турньє. «Флейтист»
  • Лука Джордано. «Демокріт»
  • Антоніо Чіфронді.

18 століття

19 століття

  • Андреа Аппіані. «Туалети Юнони, дружини Юпітера»
  • Еліо Сала. «Пія де Толомеї», героїна Данте.
  • Модесто Фаустіні.
  • Пеладжо Пеладжі.
  • Франческо Філіппіні.

Обрані твори (галерея)

Лоренцо Лотто. «Поклоніня пастухів немовляті Христу», бл. 1534 р. Пінакотека Тозіо-Мартіненго

Портрети в музейній збірці

Моретто да Бреша. «Портрет невідомого з листом у руці», бл. 1538 . Пінакотека Тозіо-Мартіненго.


Див. також

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Пінакотека Тозіо-Мартіненго

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.