Пістинька

Опис

Довжина 56 км, площа басейну 661 км². Долина у верхній течії ущелиноподібна, завширшки від 6—10 до 50 м, до села Микитинці — V-подібна. Нижче долина трапецієподібна, завширшки 1,2—1,5 км. Ширина заплави від 20—100 до 650 м. Річище помірно звивисте, його пересічна ширина 10—15 м, на окремих ділянках до 45 м. Похил річки 18 м/км. Багато островів, кілька водоспадів.

Живлення мішане, з переважанням дощового. Замерзає у середині грудня, скресає у 2-й половині березня. Воду використовують для господарських потреб і розведення риби. Є протиповеневі гідротехнічні споруди.

Розташування

Бере початок з джерел на східних схилах гори Версалем (1406 м), що в Покутсько-Буковинських Карпатах. Тече спершу переважно на північний схід, у пониззі на північ. Впадає в Прут навпроти південної частини міста Коломиї.

У верхів'ях тече територією Національного парку «Гуцульщина».

Основні притоки

Лючка (ліва), Брустурка (права).

Населені пункти

Пістинька протікає через такі населені пункти: Космач, Прокурава, Шешори, Пистинь, Микитинці, Спас, Нижній Вербіж.

Пістинька в Шешорах

Близько 9 км довжини Пістиньки припадає на село Шешори. Геоморфологічні особливості природного середовища тієї місцевості призвели до утворення низки водоспадів, порогів, перекатів. Серед водоспадів найбільшу туристичну привабливість мають Великий та Малий Гуки Сріблясті водоспади. Біля річки у Шешорах є туристична база, а також чимало приватних готелів. Довколишні гори, вкриті лісами, становлять головний природний рекреаційний ресурс села Шешори.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.