Піт

Піт — водний розчин солей, що виділяється потовими залозами ссавців, у тому числі людини.

Краплини поту на обличчі

Механізм потовиділення

Основна стаття: Потовиділення

Потовиділення є рефлекторною реакцією організма на підвищену температуру повітря. При дії більш високої температури навколишнього середовища, внаслідок подразнення рецепторів шкіри, що сприймають тепло, починається потовиділення.

Потові залози беруть участь у терморегуляції. Найбільше потових залоз у людини на долонях — до 500 на см². У людини за добу виділяється від 0,5 до 10 л. поту і більше, залежно від інтенсивності м'язової роботи, температури зовнішнього середовища й кількості спожитої людиною води.

Хімічний склад поту й ін. характеристики

Піт містить 97,5—99,5% води, незначну кількість солей (хлориди, фосфати, сульфати), органічних сполук (сечовина, креатинін, сечова кислота) та інші речовини.

Реакція поту кисла (рН 3,8-6,2), іноді лужна (при розкладанні сечовини і виділенні аміаку).

Людський піт має характерний запах, який може бути різким. Вчені сперечаються про зв'язок між сприйняттям запаху поту і сексуальною збудженістю особами протилежної статі.

Значення поту

Піт є кінцевим продуктом одного з механізмів терморегуляції людини і багатьох тварин. Кисла реакція поту сприяє бактерицидності шкіри, захищаючи її від проникнення багатьох мікробів.

У багатьох ссавців піт відіграє роль комунікативного засобу. З потом переносяться феромони та ін. біологічно активні речовини.

Див. також

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.