Рафаель Монео

Хосе Рафаель Монео Валлес (ісп. José Rafael Moneo Vallés; нар.9 травня 1937) — іспанський архітектор. Нагороджений численними нагородами, серед яких Прітцкерівською премією за архітектуру в 1996 році та золотою медаллю Королівського інституту британських архітекторів у 2003 році.

Рафаель Монео
Народження 9 травня 1937(1937-05-09)[1][2][…] (84 роки)
Країна
(підданство)
 Іспанія
Навчання Technical University of Madridd і Real Academia de España en Romad
Діяльність архітектор
Найважливіші споруди Bankinter buildingd[4], Kursaal convention centred і L'Auditorid
Членство Королівська академія витончених мистецтв Сан-Фернандо, Іспанська королівська інженерна академіяd, Шведська королівська академія вільних мистецтв, Американська академія мистецтв і наук, Американська академія мистецтв та літератури, Académie d'architectured[5], Royal Galician Academy of Fine Artsd і Академія Святого Луки[6]
Заклад Гарвардський університет, Universitat Politècnica de Catalunyad і Superior Technical School of Architecture of Madridd
Нагороди

Королівська золота медаль (2003)

Прітцкерівська премія (1996)


Премія Антоніо Фельтрінеллі (1998)

Rolf Schock Prize in Visual Artsd (1993)

Praemium Imperiale (2017)

Rei Jaume I Awardd (2010)

Soane medald (2017)

Член Американської академії мистецтв і наук

honorary doctorate from the Pontifical Catholic University of Perud

Golden Liond (2021)

Діти ·Belén Moneod
 Рафаель Монео у Вікісховищі

Життєпис

Закінчив Мадридський політехнічний університет. Викладав архітектуру в різних країнах світу, в 1985—1990 роках очолював Гарвардську школу дизайну.

Серед найважливіших проектів Монео Національний музей римського мистецтва в Мериді, Музей Хуана Міро в Мальорці, ратуші в Логроньо і Мурсії. За проектами Моне були зроблені розширення і прибудови мадридського залізничного вокзалу Аточа, Національного музею Прадо і палацу Вільяермоса (Музей колекції Тиссена-Борнеміси) в Мадриді. У США Монео спроектував собор Богоматері Ангелів в Лос-Анджелесі та Музей образотворчого мистецтва в Х'юстоні.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.