Ремісник (значення)
- Ремісник — особа, яка володіє певним ремеслом і виготовляє вироби ручним способом
- Ремісник, сукало (у східній Галичині «шпуляр») — старовинне знаряддя для намотування утокової нитки на шпулю ткацького човника. Складається з двох вертикальних дощок («лаб», у східній Галичині називалися «слупками»), з'єднаних посередині ящиком («скринькою»); між верхніми кінцями лаб обертається залізний прут («веретено», на сукалі називався «шпеник»), що слугує віссю для дерев'яного колеса-маховика («кружала»). Один з кінців осі загострений і виступає назовні лаби — на нього надівається шпуля. Вісь з маховиком приводять у рух за допомогою «лучка» — дерев'яної палички, до обох кінців якої прив'язано ремінець чи мотузку, обмотані подвійною петлею навколо веретена. До ящика-скриньки прироблено сидіння («сідець»)[1][2][3].
Пароніми
Див. також
Примітки
- Ремісник // Словарь української мови : у 4 т. / за ред. Бориса Грінченка. — К. : Кіевская старина, 1907—1909. — Т. 4. — С. 12.
- Сукало // Словарь української мови : у 4 т. / за ред. Бориса Грінченка. — К. : Кіевская старина, 1907—1909.
- Шпуляр // Словарь української мови : у 4 т. / за ред. Бориса Грінченка. — К. : Кіевская старина, 1907—1909.
- Ремізник // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
- Ремізка // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.