Рифтія

Рифтія (Riftia pachyptila) — вид багатощетинкових червів, мешкає в області термальних джерел рифтової зони (звідси і назва роду) біля Галапагоських островів (глибина 2450 м) і в східній частині Тихого океану (21° пн. ш., глибина 2620 м).[1]

?
Рифтія

Riftia pachyptila
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Кільчасті черви (Annelida)
Клас: Багатощетинкові черви (Polychaeta)
Ряд: Canalipalpata
Родина: Погонофори (Siboglinidae)
Рід: Riftia
Вид: Рифтія
Riftia pachyptila
M. L. Jones, 1981
Посилання
Вікісховище: Riftia pachyptila
EOL: 393274
ITIS: 563979
NCBI: 6426

Опис

Рифтія — великий трубчастий черв'як, що не має ні рота, ні травної системи, ні анального отвору. Довжина може перевищувати 1,5 м при товщині 4 см, а довжина білих циліндричних трубок з яскраво-червоними щупальцями, що з них висуваються, іноді перевищує 3 м. За біомасою у багато разів перевершує усі інші види гідротермальних угруповань.[джерело?] Живиться за рахунок бактерій, що містяться в клітинах. Червоний колір пов'язаний з підвищеним вмістом червоного пігменту гемоглобіну.

Біологія

Оскільки рифтії не мають очей і травної системи, їх виживання залежить від симбіотичних відносин з мільярдами архебактерій[2], які живуть всередині них. Ці архебактерії перетворюють хімічні речовини, які виділяються з гідротермальних джерел, на поживні речовини для черв'яків. Оскільки дорослі рифтії не мають рота, архебактерії потрапляють у тіло черв'яка на ранніх стадіях розвитку, коли у рифтій є рот і кишечник. Але коли черв виростає, ці органи зникають. Іноді рифтіями живляться інші глибоководні мешканці. Риби і краби можуть відкушувати червону верхівку рифтій.[3]

Див. також

Джерела

  1. Ruppert, E.; Fox, R.; Barnes, R. (2007). Invertebrate Zoology: A functional Evolutionary Approach (вид. 7th). Belmont: Thomson Learning. ISBN 0-03-025982-7.
  2. Андрій М. Заморока (1 вересня 2009). Чорні курці. Станіславівський Натураліст. Архів оригіналу за 2 липня 2013. Процитовано 21 липня 2020.
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 26 лютого 2013.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.