Розсольник

Розсольник, укр. квасо́к, огірча́нка[1][2] заправна перша страва[3], традиційний суп російської та української кухні. Страва також стала традиційною у більшості країн СРСР, зокрема в Україні. Неодмінним складником розсольнику є солоні огірки.

Розсольник
Походження  Росія
Необхідні компоненти Солений огірок і kidneyd
Розсольник з м'ясом та рисом

До складу також входить м'ясо, лівер, різноманітні крупи (рис, перловка), овочі (картопля, морква, цибуля, коріння петрушки, салери чи пастернаку), прянощі та зелень.

Подають страву зі сметаною.

Обрані рецепти

Розсольник

Склад: 1,5 л води, 0,5 склянки рису, 5 картоплин, 1 велика цибулина, 1 морквина, 3 великі солоні огірки, 3 ст. ложки олії, лавровий лист, зелень

Приготування: У каструлю з киплячою водою кладуть нарізані часточками картоплю, огірки, дрібно нарізані моркву і цибулю. Коли овочі зваряться, додати окремо зварений рис, лавровий лист, олію. Прокип'ятити. Подаючи на стіл, посипати дрібно нарізаною зеленню.

Розсольник з нирками

Склад: 500 г волових нирок, 2 солоні огірки, 2 корінці петрушки, 1 цибулина, 4 картоплини, 2 столові ложки вершкового масла, 100 г щавлю, сіль за смаком.

Приготування: Із нирок зняти жир, розрізати на частини, обмити, залити холодною водою і закип'ятити. Потім воду злити, нирки ще раз обмити, знову залити холодною водою і кип'ятити півтори години. Обчищені коріння і цибулю нарізати соломкою і підсмажити на маслі у суповій каструлі. Після цього покласти у каструлю обчищені і нарізані шматочками солоні огірки та картоплю, залити процідженим з бульйоном і варити 30 хвилин. За 10 хвилин до кінця варіння в розсольник додати проціджений огірковий розсіл, нарізаний щавель та сіль. Подаючи на стіл, в розсольник покласти нирки, нарізані скибочками, сметану і зелень петрушки або кріп.

Поради

  • Якщо розсольник недостатньо гострий, у нього додають кип'ячений проціджений огірковий розсіл.
  • Солоні огірки з тонкою шкірочкою й дрібними насінинами можна класти в розсольник неочищеними.
  • Перлову крупу для розсольнику можна не відварювати, а пасерувати на маслі. При цьому смак розсольнику значно покращиться.

Див. також

Примітки

  1. Рассольник // Російсько-український словник / О. Ізюмов. — Київ, 1930.
  2. Калья // Російсько-український словник (1924—1933)
  3. Заправні перші страви // Технологія приготування їжі. Навчальний посібник для студентів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації / Шумило Г. І. — К.: Кондор, 2008. — С. 165. — 506 с. — ISBN 966-8251-06-7.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.