Розсольник
Розсольник, укр. квасо́к, огірча́нка[1][2] — заправна перша страва[3], традиційний суп російської та української кухні. Страва також стала традиційною у більшості країн СРСР, зокрема в Україні. Неодмінним складником розсольнику є солоні огірки.
Походження | Росія |
---|---|
Необхідні компоненти | Солений огірок і kidneyd |
До складу також входить м'ясо, лівер, різноманітні крупи (рис, перловка), овочі (картопля, морква, цибуля, коріння петрушки, салери чи пастернаку), прянощі та зелень.
Подають страву зі сметаною.
Обрані рецепти
Розсольник
Склад: 1,5 л води, 0,5 склянки рису, 5 картоплин, 1 велика цибулина, 1 морквина, 3 великі солоні огірки, 3 ст. ложки олії, лавровий лист, зелень
Приготування: У каструлю з киплячою водою кладуть нарізані часточками картоплю, огірки, дрібно нарізані моркву і цибулю. Коли овочі зваряться, додати окремо зварений рис, лавровий лист, олію. Прокип'ятити. Подаючи на стіл, посипати дрібно нарізаною зеленню.
Розсольник з нирками
Склад: 500 г волових нирок, 2 солоні огірки, 2 корінці петрушки, 1 цибулина, 4 картоплини, 2 столові ложки вершкового масла, 100 г щавлю, сіль за смаком.
Приготування: Із нирок зняти жир, розрізати на частини, обмити, залити холодною водою і закип'ятити. Потім воду злити, нирки ще раз обмити, знову залити холодною водою і кип'ятити півтори години. Обчищені коріння і цибулю нарізати соломкою і підсмажити на маслі у суповій каструлі. Після цього покласти у каструлю обчищені і нарізані шматочками солоні огірки та картоплю, залити процідженим з бульйоном і варити 30 хвилин. За 10 хвилин до кінця варіння в розсольник додати проціджений огірковий розсіл, нарізаний щавель та сіль. Подаючи на стіл, в розсольник покласти нирки, нарізані скибочками, сметану і зелень петрушки або кріп.
Поради
- Якщо розсольник недостатньо гострий, у нього додають кип'ячений проціджений огірковий розсіл.
- Солоні огірки з тонкою шкірочкою й дрібними насінинами можна класти в розсольник неочищеними.
- Перлову крупу для розсольнику можна не відварювати, а пасерувати на маслі. При цьому смак розсольнику значно покращиться.
Див. також
Примітки
- Рассольник // Російсько-український словник / О. Ізюмов. — Київ, 1930.
- Калья // Російсько-український словник (1924—1933)
- Заправні перші страви // Технологія приготування їжі. Навчальний посібник для студентів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації / Шумило Г. І. — К.: Кондор, 2008. — С. 165. — 506 с. — ISBN 966-8251-06-7.
Посилання
- УКРАЇНСЬКІ Солянка, розсольник, огірочник
- Розсольник зі свининою
- Розсольник із квасолею // Українська кухня вiд Заходу до Сходу / О. А. Альхабаш. — Х.: «Аргумент Принт», 2013. — С. 90. — 92 с.
- Таємниці приготування смачної першої страви