Рольф Гохгут

Рольф Гохгут (нім. Rolf Hochhuth; 1 квітня 1931, Ешвеґе — 13 травня 2020, Берлін) — німецький автор і драматург. Найвідоміший за драмою «Вікарій» 1963 року про принаймні байдужість, якщо не про підтримку нацистського знищення євреїв. Завдяки контексту та іншим персонажам, в головному герої вгадується Папа Пій XII.

Рольф Гохгут
Народився 1 квітня 1931(1931-04-01)[1][2][…]
Ешвеге, Кассель, Гессен, Німеччина[3]
Помер 13 травня 2020(2020-05-13)[4] (89 років)
Берлін, Німеччина[4]
Країна  Німеччина
Діяльність драматург, письменник, літературний редактор, сценарист
Мова творів німецька[5]
Членство PEN Centre Germanyd, Берлінська академія мистецтв і Баварська академія витончених мистецтвd
Нагороди

премія Ганса і Софі Шолльd (1980)

Elisabeth Langgässer Literature Awardd (1991)

Cicero Orator Prized (2002)

Сайт: rolf-hochhuth.de

 Рольф Гохгут у Вікісховищі

Відповідно до інформації, оприлюдненої в 2007 році румунським генералом «Секурітате» Іоном Міхаєм Пачепою, драматурга надихнув написати п'єсу давній співробітник радянських спецслужб, що спеціалізувався, серед іншого в дезінформації. У рамках операції КДБ він мав поставити Гохгуту в 1963 році матеріали, що звинувачують Папу, за словами Пачепи, виготовлені за допомогою «Секурітате». Інші історики та дослідники цього питання не згодні з припущеннями Іона Пачепи. Ця драма, поставлена на багатьох європейських та американських сценах, зумовила широку дискусію та низку суперечок.

Іншою відомою і суперечливою п'єсою Гохгута є «Солдати», в якій він припускає, що Вінстон Черчилль брав безпосередню участь у здійсненні вбивства генерала Владислава Сікорського в авіакатастрофі в Гібралтарі. У цьому творі Черчилль також відповідає за масові килимові бомбардування німецьких міст та за смерть тисяч жителів цих міст.

У 1980 році Рольф Гохгут був удостоєний премією Лессінга Літературпрейс (Гамбург) за свою літературну творчість, а у 1990 році у Базелі — премією Жакоба-Буркхардта. В 1983 році Анджей Вайда зняв за його романом фільм «Кохання в Німеччині».

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.