Романов Роман Анатолійович

Роман Анатолійович Романов (нар. 12 листопада 1972, Потсдам, НДР) — бізнесмен, політик, екс-очільник ДК «Укроборонпром».

Романов Роман Анатолійович
Народився 12 листопада 1972(1972-11-12) (49 років)
Потсдам, НДР
Громадянство  Україна
Діяльність політик
Alma mater
Партія «Фронт Змiн»
Батько Романов Анатолій Васильович
Мати Романова Тамара Михайлівна
У шлюбі з Романова Людмила Миколаївна

Життєпис

Роман Романов народився 12 листопада 1972 року в родині військовослужбовця Анатолія Романова і Тамари Романової в Потсдамі, НДР. Одружений на Людмилі Романовій. Має дочку Анастасію Романову. 

Освіта

З 1990 по 1995 роки навчався у Херсонському державному педагогічному інституті ім. Н. К. Крупської (спеціальність — фізика та інформатика). У 1996 році захистив ступінь магістра інформаційних технологій. В період з 2012—2014 роки навчався в «Міжнародному інституті менеджменту (МІМ-Київ)», де отримав ступінь MBA Senior Executive (стажування у Гонконгу). У 2016 році завершив навчання у Kyiv-Mohyla Business School.

У жовтні 2016 Романов отримав диплом Defense Acquisition University в США. Глава «Укроборонпрому» навчався там на запрошення Пентагону.

Кар'єра

З 1993 року — підприємець, організація керівництва в приватному секторі економіки.

З 2003 року — член української Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств.

З 2003 року — член Федерації роботодавців України.

З 2005 року — голова обласної Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України та заступник голови Ділової ради при голові Херсонської облдержадміністрації.

З 2006 року — заступник Херсонської міської ради V скликання від партії «Наша Україна», голова постійної комісії.

З 2010 року — заступник Херсонської обласної ради від «Фронту Змін» — член Постійної комісії з питань промисловості, будівництва та житлово-комунального господарства.

З 4 липня 2014 р. — Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» (Указ Президента України від 04 липня 2014 року № 569/2014).

12 лютого 2018 р. — Романов заявив про рішення піти у відставку з посади очільника Концерну.[1]

Керівництво «Укроборонпромом»

За час керівництва Романа Романова «Укроборонпром» став прибутковим вперше за довгий час. У 2016 році чистий прибуток Концерну склав понад 28 млрд грн.[2] За 2014—2017 роки «Укроборонпром» стабільно піднімається у світових рейтингах. У рейтингу виробників озброєння за 2017 рік аналітичного видання Defense News Концерн посів 62 місце, в той час як у 2015-му — 92 місце.[3] «Укроборонпром» також піднявся на 14 позицій — з 91 на 77 місце — у рейтингу виробників зброї SIPRI.[4]

Державний концерн під керівництвом команди Романова цілком забезпечує українську армію та інші силові структури сучасною зброєю та технікою. У 2017 році Концерн на 100 % виконав Державне оборонне замовлення та передав силовим відомствам 3 673 одиниці зброї та техніки, з них 2 053 — нової та модернізованої.[5]

«Укроборонпром» на чолі з Романовим бере участь у міжнародних проектах, світових виставках озброєння, нарощує експортні потужності та поглиблює співпрацю з НАТО. У липні 2017 року Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Києва високо оцінив транспортні літаки «Антонова».[6] Він обговорив з очільником «Укроборонпрому» Романом Романовим перспективи розширення програми SALIS зі стратегічних транспортних перевезень для країн-членів НАТО та прискорення переходу підприємств Концерну на випуск продукції за стандартами Альянсу. У 2017 році Концерн вперше взяв участь у міжнародній оборонній виставці AUSA-2017 у США. «Укроборонпром» представив там техніку, виготовлену за світовими стандартами.[7]

Команда Романа Романова обрала курс технологічних інновацій для Концерну. Серед найбільш потужних розробок «Укроборонпрому» у 2017 році: перший український ударний безпілотник «Горлиця»[8], ракетний комплекс «Вільха»[9], літак Ан-132, а також модернізований «Фантом-2».

Розпочав глобальну реформу оборонпрому України. Вона передбачаєвектор прозорості, впровадження стандартів НАТО, використання сучасних бізнес-моделей управління, залучення приватних підприємств та переходу від ремонту старої радянської техніки до високотехнологічних наукоємних розробок.

Розпочата Романом Романовим програма імпортозаміщення, в першу чергу, спиралась на потужності сотень українських підприємств, що не входять до Концерну, але які взяли на себе постачання цілої низки комплектуючих. Своєю програмою імпортозаміщення, «Укроборонпром» не тільки знищив залежність української «оборонки» від РФ, а і залучив український приватний бізнес до роботи над обороноздатністю України.

За два роки до того, як Prozzoro стала обов‘язковою, у 2014 році «Укроборонпром» запровадив систему прозорих електронних торгів на своїх підприємствах. Фактично, ця система і стала основою для  Prozzoro. І саме «Укроборонпром» став першим серед промислових об'єднань хто зробив систему закупівель прозорою та відкритою.

Однією з головних задач Романа Романова стала боротьба із корупцією на підприємствах Концерну. Окрім запровадження прозорих тендерів, було прийнято рішення створити спеціальну внутрішню службу, задачею якою стала проведення антикорупційних заходів зі збирання матеріалів щодо порушень та інформування правоохоронних органів.

«Укроборонпром» став першим в історії України державним промисловим об‘єднанням, яке розпочало міжнародний аудит, що є однією з головних умов масштабної трансформації Концерну. Досі ще ніхто не залучав на умовах відкритих прозорих тендерів провідні консалтингові компанії світового рівня.

З 2014 року, під головування Романова, єдиним вектором розвитку всіх підприємств «Укроборонпрому» став перехід на стандарти НАТО. Завдяки цьому в Україні почало створюватися озброєння, яке максимально адаптоване до прийнятих у Альянсі критеріїв, в першу чергу, мова йде про авіацію та бронетехніку.

«Укроборонпром» брав постійну участь у програмах НАТО, починаючи від досліджень у рамках NIAG та приєднання до бази постачальників NSPA, до отримання сертифікатів НАТО з модернізації бойових літаків та гелікоптерів. А окрему позицію у цілому ряді спільних програм займе реалізація авіатранспортних перевезеннях за програмою SALIS.

«Укроборонпром» став на постійній основі брати участь у спільних розробках с країнами-членами НАТО, серед яких створення нових основних бойових танків, військово-транспортних літаків, артилерійських систем, засобів спостереження та розвідки, стрілецької зброї та інших видів озброєння.[10]

Під час головування Романова «Укроборонпром» посів 62 місце серед  оборонно-промислових компаній світу в рейтингу міжнародного видання «Defense News» в 2017 році. Це єдина вітчизняна компанія, представлена в списку лідерів за версією ЗМІ. Ще в 2014 році Україна взагалі не була представлена у відповідному рейтингу — «Укроборонпром» вперше потрапив до нього в 2015 році, посівши 92 сходинку, в 2016 зробив ривок на 24 позиції ставши 68-м, 2017 року світові експерти додали ще 6 позицій.[11]

Запросив до співпраці та ввів до складу Наглядової Ради «Укроборонпрому» Тоні Тетера, колишнього голову агентства оборонних технологій США DARPA.[12]

Романов розпочав співпрацю з такими лідерами світового ринку, як Deutz і Allison, адаптувавши німецькі двигуни та американську автоматичну трансмісію до використання у БМП-1УМД.[13]

Відродження ракетного потенціалу України, здатного забезпечити захист від агресії, стало одним з найпріоритетніших завдань Романова в «Укроборонпромі».[14] Було запущено програму високоточної ракетної зброї «Ракетний щит», до якої також увійшов проект «Вільха».[15] Розпочалось оснащення української армії протитанковими ракетними комплексами «Корсар» і «Стугна».[16]

У 2016 році менеджмент «Укроборонпрому» на чолі з Романовим розробив стратегію реформування оборонно-промислового комплексу України. Вона складається з 5 ключових ініціатив: корпоратизація, кластеризація, аудит, платформа інноваційних розробок, захист технологій.[17] У листопаді 2017 року «Укроборонпром» розпочав новий етап реформування — міжнародний аудит. Сформовано тендерний комітет, який обирає консалтингову компанію. До його складу увійшов фахівець Transparency International — Ukraine.[18]

Нагороди

  • Орден «Святий князь Володимир».[19]
  • Золота Медаль Національної оборони Франції.

Джерела

  1. Порошенко подписал указ об освобождении Романова с должности главы "Укроборонпрома" (рос.). Процитовано 13 лютого 2018.
  2. "Укроборонпром" в 2016 г. увеличил чистый доход на 31,2% (рос.). Процитовано 10 січня 2018.
  3. "Укроборонпром" підняв Україну ще на 6 позицій в рейтингу світових виробників зброї. Укроборонпром (uk-UA). 25 липня 2017. Процитовано 10 січня 2018.
  4. "Укроборонпром" занял 77 строчку в мировом рейтинге торговцев оружием. LB.ua. Процитовано 10 січня 2018.
  5. Укроборонпром у 2017 році передав армії та силовикам майже 4 тисячі одиниць техніки. Процитовано 10 січня 2018.
  6. Столтенберг особисто оцінив потужності літаків від ДП "Антонов". 5 канал (uk-UA). Процитовано 10 січня 2018.
  7. "Укроборонпром" уперше презентував свої розробки на виставці озброєнь AUSA-2017 у Вашингтоні. Процитовано 10 січня 2018.
  8. В Україні вперше здійснив політ унікальний військовий безпілотник "Горлиця": ексклюзивні фото. Апостроф (укр.). Процитовано 10 січня 2018.
  9. Український ракетний комплекс “Вільха” успішно пройшов випробування (укр.). Процитовано 10 січня 2018.
  10. Десять головних докорінних змін "Укроборонпрому" за 3,5 роки. Укроборонпром (укр.). 21 лютого 2018. Процитовано 4 лютого 2019.
  11. "Укроборонпром" підняв Україну ще на 6 позицій в рейтингу світових виробників зброї. Укроборонпром (укр.). 25 липня 2017. Процитовано 4 лютого 2019.
  12. Екс-голова американської DARPA призначений членом Наглядової Ради "Укроборонпрому". Укроборонпром (укр.). 1 лютого 2018. Процитовано 4 лютого 2019.
  13. КБТЗ передав Нацгвардії першу партію новітніх БТР-3Е1. Укроборонпром (укр.). 16 травня 2016. Процитовано 4 лютого 2019.
  14. Огляд деяких розробок "Укроборонпрому" у 2016 році. Укроборонпром (укр.). 5 січня 2017. Процитовано 4 лютого 2019.
  15. "Укроборонпром" у 2017 році: випробування нової зброї для армії України. Укроборонпром (укр.). 2 січня 2018. Процитовано 4 лютого 2019.
  16. Сучасна українська артилерія посилить безпеку і захист воїнів на передовій – Петро Порошенко. Укроборонпром (укр.). 28 квітня 2016. Процитовано 4 лютого 2019.
  17. Стратегія реформування ОПК України. ukroboronprom.com.ua (укр.). Процитовано 10 січня 2018.
  18. Аудит для Укроборонпрому: концерн шукає стратегічного консультанта (укр.). Процитовано 10 січня 2018.
  19. Генеральний директор - Укроборонпром. Укроборонпром (uk-UA). Процитовано 10 січня 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.