Романюк Леонід

Леонід Романюк (нар. 10 березня 1898 пом. ?) — український політичний діяч, посол Сойму Карпатської України, секретар сойму на еміграції.

Леонід Романюк
депутат Сойму Карпатської України
12 лютого 1939  16 березня 1939
Президент Августин Волошин
Прем'єр-міністр Юліян Ревай
Народився 10 березня 1898
Нова Ушиця
Громадянство  Австро-Угорщина
 Карпатська Україна
 Канада
Національність українець

Життєпис

У чехословацький період працював у філії Підкарпатського банку в Мукачеві.

Мав вищу освіту та був членом «Просвіти», часто виступав у селах із лекціями, допомагав редагувати просвітянський часопис «Світло», брав активну участь у роботі багатьох мукачівських культурно-освітніх організацій.

У часи автономного уряду Підкарпатської Русі — Карпатської України в Хусті організував у міністерстві господарства торговельний відділ і як експерт їздив із міністром господарства Юліаном Реваєм по округах вивчати потреби населення у відбудові шляхів сполучення і мостів, експорту лісу, харчових продуктів.

Коли в грудні 1933 року у Празі була утворена Державна господарська рада Чехословаччини, від Карпатської України до неї ввійшло 5 представників, серед яких поряд із Степаном Клочураком, Вікентієм Шандором та іншими був і Леонід Романюк.

Посол Сойму Карпатської України

У січні 1939 року став членом чесько-українського товариства, 12 лютого того ж року обраний послом Сойму Карпатської України, а на засіданні сойму – його писарем. У березні 1939 року був включений до складу урядової делегації на економічні переговори в Берлін.

На еміграції

Після окупації Карпатської України опинився в еміграції, зокрема у Сполучених Штатах Америки, а потім у Канаді. Виконував функцію секретаря Сойму у вигнанні.[1]

У 1983 році був обраний почесним членом Братства «Карпатська січ» у Торонто.

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.