Роман Бронфман

Роман Бронфман (нар.. 22 квітня 1954 року) —  ізраїльський політик, одна з ключових фігур в політичній організації радянських репатріантів Ізраїлю; один із засновників партії «Ісраель ба-Алія»; засновник партії «Демократичний вибір»[2].

Роман Бронфман
івр. רומן ברונפמן
Народився 22 квітня 1954(1954-04-22)[1] (67 років)
Чернівці, Українська РСР, СРСР
Країна  Ізраїль
 СРСР
Діяльність політик, журналіст, редактор газети, публіцист
Alma mater Єврейський університет і ЧНУ імені Юрія Федьковича
Знання мов англійська[1], російська[1], українська[1] і іврит
Посада депутат Кнесету[1]
Партія Ісраель ба-Аліяd

Біографія

Народження та початок університетської кар'єри

Роман Бронфман народився 22 квітня 1954 року в місті Чернівці, Українська РСР. Атмосфера космополітизму рідного міста, де «один житель з трьох» був євреєм, справила серйозний вплив на формування його політичних поглядів. Закінчивши факультет філології Чернівецького державного університету, Роман Бронфман починає викладацьку і наукову кар'єру[3].

Політична кар'єра

«Авода»

Після алії в 1980 році Роман Бронфман продовжив університетську діяльність, одночасно починаючи займатися журналістикою. Бронфман, зокрема, був головним редактором газети «Час» (1993)[перевірити].

Політична кар'єра Романа Бронфмана починається у 1991 році зі вступу до «Авода», де він активно бере участь у розробці програм абсорбції нових репатріантів. У 1992 році він очолив пропагандистський штаб передвиборчої кампанії Іцхака Рабіна.

У 1993 році Роман Бронфман стає одним з перших репатріантів з колишнього СРСР, які зуміли увійти до міської ради великого міста Хайфи. Створене ним Управління Абсорбції Хайфи було визнано кращою муніципальної моделлю інтеграції репатріантів. Він також обіймав посади віце-президента і президента Сіоністського форуму[4].

«Ісраель ба-Алія» і «Демократичний вибір»

Пішовши з «Аводи» в 1996 році через розбіжності з приводу політики абсорбції разом з Натаном Щаранским створює «Ісраель ба-Алія» — першу російськомовну партію Ізраїлю, що зуміла пройти до кнесету (на виборах того ж року). У 1999 році в ході своєї другої каденції в кнесеті Роман Бронфман покидає «Ізраєль ба-Алія» і створює партію «Демократичний вибір».

У 2003 році «Демократичний вибір» приєднується до списку партії «Мерец» для участі у виборах того ж року. Ця каденція в кнесеті стала для Бронфмана останньою в кар'єрі. Після 2006 року він уже не потрапляв до ізраїльського парламенту.

Позиції навколо арабо-ізраїльського конфлікту

Крім захисту інтересів репатріантів з колишнього Радянського Союзу, Роман Бронфман завжди ставив за мету досягнення мирного розмежування ізраїльтян і палестинців, активно підтримуючи принцип двох держав.

У своїй статті «Гонконг Близького Сходу» Роман Бронфман, зокрема, наполягає на моделі двох держав як на єдино можливий спосіб існування Ізраїлю як держави одночасно єврейської і демократичної. Стаття також підтримує Арабську мирну ініціативу[5][6].

У 2002 році Роман Бронфман видав членам молодіжної організації «Зелена лінія» перепустки, по яким вони змогли проникнути до кнесету і влаштувати маніфестацію проти військової операції «Захисна стіна» на території Західного берега річки Йордан. Протестувальники розгорнули перед надзвичайною комісією депутатів плакати з написом «Кабінет Аріеля Шарона готує новий Ліван!», виготовлені в його кабінеті з матеріалів, які він їм надав». У тому ж році Бронфман виступив «від імені репатріантів-вихідців з СНД» на підтримку офіцерів Цахалу, які публічно відмовилися від служби на територіях Палестинської національної адміністрації (ПНА).

У 2003-2004 роках Роман Бронфман створює парламентську групу Machsom Watch за назвою неурядової організації ізраїльських жінок Machsom Watch, яка позиціонує себе як «анти-окупаційна» і виступає за вільне переміщення жителів ПНА через КПП на її території і між ПНА та Ізраїлем. У співпраці з парламентською групою організація спостерігала за ізраїльськими КПП на Західному березі річки Йордан.

«Мільйон, який змінив Близький Схід»

У 2012 році Роман Бронфман публікує спільно з Лілі Галілі книгу «Мільйон, який змінив Близький Схід. Радянська алія в Ізраїль». Книга присвячена огляду двадцятирічної історії репатріації колишніх громадян СРСР до Ізраїлю.[7]

Примітки

  1. חה"כ רומן ברונפמןКнесет.
  2. Роман Бронфман(рос.) (англ., івр.) на сайті Кнесету
  3. //www.peoples.ru/state/statesmen/bronfman/ «Роман Бронфман, депутат-бунтарь»
  4. Роман Бронфман(рос.) (англ., івр.) на сайті Кнесету
  5. Roman Bronfman, The Hong Kong of the Middle East. Архів оригіналу за 17 червня 2012. Процитовано 8 липня 2018.
  6. Дебаты между Романом Бронфманом и Исраэлем Харелем, на сайте the guradian (англ.)
  7. The million Russians that changed Israel to its core

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.