Рональд Рівест

Ро́нальд Лінн Рі́вест (нар. 1947, Скенектаді, Нью-Йорк) — американський спеціаліст з криптографії. Він має звання Професора імені Ендрю і Ерни Вітербо з комп'ютерних наук на Факультеті електротехніки та комп'ютерних наук ( EECS) і перебуває в штаті кафедри CSAIL в Массачусетському технологічному інституті.

Рональд Рівест
Народився 6 травня 1947(1947-05-06)[1] (74 роки)
Скенектаді, штат Нью-Йорк, США
Місце проживання США
Країна  США
Діяльність математик, cryptologist, інформатик, викладач університету
Alma mater Стенфордський університет, Єльський університет і Niskayuna High Schoold
Галузь інформатика
Заклад Массачусетський технологічний інститут
Науковий керівник Роберт Флойд[2]
Аспіранти, докторанти Avrim Blumd[3], Роберт Шапіро, Alan Shermand[4], Sally Goldmand, Mona Singhd[5], Ben-Zion Chord[5], Burt Kaliskid[5], Анна Лисянська[5], Susan Hohenbergerd[5], Andrew Sutherlandd[5], Margrit Betked[5], Paul Joseph Bayerd[5], Zulfikar Amin Ramzand[5], Stephen Wayne Boyackd[5], Andrea Suzanne LaPaughd[5], Kevin Edward Fud[5], Robert Hal Sloand[5], Javed Alexander Aslamd[5], Donna Karen Slonimd[5], Igal Galperind[5], Victor V. Boykod[5], Jonathan Herzogd[5], Alan Edward Baratzd[5], Errol Lynn Lloydd[5], Stephen Weisd[5], Ben Adidad[5], Emily Huei-Yi Shend[5] і Ron Pinterd
Членство Національна академія наук США, Американська академія мистецтв і наук, Національна інженерна академія США, Association for Computing Machinery і AAAS[6]
Нагороди
Особ. сторінка people.csail.mit.edu/rivest/

 Рональд Рівест у Вікісховищі

Рівест — один з авторів алгоритму RSA (разом з Аді Шаміром і Леонардом Адлеманом), ідея алгоритму осінила його вночі після Пасхального седера, в якій брала участь вся трійця алгоритму RSA. Він винайшов такі симетричні алгоритми шифрування як RC2, RC4, RC5 і брав участь в розробці RC6RC3 під час розробки виявилася вразливість, RC1 також ніколи не був опублікований). Взагалі, літери «RC» означають «шифр Рівеста» (Rivest Cipher) або, неформально, «код Рона» (Ron's Code). Крім RC, він автор хеш-функцій MD2, MD4, MD5, MD6.

В 2006 рік у він опублікував роботи зі створення інноваційної системи голосування «ThreeBallot», яка надає можливість виборцю упевнитися, що його голос врахований, при цьому зберігаючи повну конфіденційність. Що цікаво, система жодним чином не використовує криптографію. Рівест опублікував систему як суспільне надбання, під девізом «Наша демократія занадто важлива».

Біографія

Освіта

Рівест здобув ступінь бакалавра з математики в Єльському університеті в 1969році і вчений ступінь доктора філософії з комп'ютерних наук у Стенфордському університеті у 1974. Спільно з Томасом Корменом, Чарльзом Лейзерсоном та Кліффордом Штайном, він є автором підручника «Вступ до алгоритмів», яка стала фундаментальною працею в цій галузі. Є членом MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory ( CSAIL) в теорії обчислювальної групи, заснував свою групу криптографії і Інформаційної Безпеки. Він також був засновником RSA Data Security (тепер об'єднане з Security Dynamics) і Peppercoin. Має науково-дослідницькі інтереси в криптографії, комп'ютерній і мережевій безпеці, і криптографічних геш-функцій.

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.