Російськомовна Україна
Всеукраїнська громадська організація «Правозахисний громадський рух „Російськомовна Україна“» або скорочено: «Російськомовна Україна» — проросійська громадська організація, створена 1 березня 2008 у місті Києві за рішенням сепаратистського Всеукраїнського з'їзду депутатів усіх рівнів у місті Сєвєродонецьку Луганської області та зареєстрована 10 серпня 2009 Міністерством юстиції України з центральним представництвом у Києві.
Дата заснування | 2008 |
---|---|
Адреса | Київ |
Офіційний сайт | Російськомовна Україна |
Керівництво
Організацію очолює українофоб, громадянин Росії — Колесніченко Вадим Васильович. У листопаді 2014 Генеральною прокуратурою України проти Колесніченка було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч.3 ст. 161 (розпалювання ворожнечі) КК України[1]. 12 серпня 2016 року проти Колісниченка були висунені звинувачення за ч. 4 ст. 27 (види співучасників), ч. 2 ст. 365 КК України, та оголошено у розшук[2].
Члени ради ВГО «Російськомовна Україна»:
- Колесніченко Вадим Васильович (українофоб);
- Володимир Корнілов (українофоб);
- Володимир Алексєєв
- Руслан Бортник;
- В'ячеслав Потапов;
- Валерій Голенко;
- Сергій Проваторов (Голова Правління СГО «Російська співдружність») (українофоб);
- Аркадій Монастирський (Президент та голова правління «Єврейського форуму України»);
- Володимир Пашков (українофоб);
- Сергій Цеков (українофоб);
- Олег Царьов (українофоб);
- Ханафій Хуснутдінов (Президент «Татарського культурного центру», член президії «Всеукраїнської координаційної ради російських співвітчизників»);
- Прокопенко Олександр;
- Валентин Чернов;
- Михайло Кирилов (українофоб).
Діяльність
Міжнародний форум «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії» (12-13 листопада 2010 року, Київ)[3]. У Форумі брали участь представники державних і громадських організацій, духовенства, експерти-русисти, політологи, соціологи з України, Росії, Казахстану, Молдови, Білорусі, Литви, Латвії. За результатами Форуму учасники прийняли «Декларацію прав російськомовного населення країн СНГ і Балтії». В рамках проведення Міжнародного форуму «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії» 12 листопада в прес-центрі РІА-Новини був організований відео-міст Київ-Єреван-Кишинів.
Конференція «Уроки другої світової війни і Голокосту: роль засобів масової інформації в протидії спотворення історії ХХ століття», Установчі збори Міжнародного антифашистського фронту (20-22 червня 2010, Київ) . [4]. 22 червня в рамках конференції на установчому з'їзді було створено Міжнародний рух «Світ без нацизму». В роботі установчого форуму брали участь більш ніж 350 делегатів, у тому числі й депутати Державної Думи і члени Ради Федерації РФ, депутати Верховної Ради України, депутати Європарламенту і Сейма Латвії, депутати Кнессета і міністри уряду Ізраїлю, депутати парламенту Молдови, представники духівництва України, Росії, Польщі, Угорщини. Основне завдання правозахисного руху — проведення моніторингу фактів виявлення неонацизму, підготовка щорічної доповіді в ООН, ОБСЕ, Ради Європи і проведення судового переслідування осіб, що причетні до військових злочинів під час війни або причетних до пропаганди нацистських ідей.
Документальна фотовиставка «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА»,[5], організована разом із Товариством Увічнення Пам'яті Жертв Злочинів Українських Націоналістів (Польща). Мешканці і гості Києва, Луганська, Запоріжжя, Одеси, Миколаєва, Севастополя, Ялти мали можливість ознайомитися з фотокопіями оригінальних фотографій і документів з державних польських архівів і приватних колекцій, що доводять факт геноциду і злочинів проти людства, скоєні ОУН-УПА, знищення понад 200 тисяч поляків, сотень тисяч євреїв, українців, росіян і ромів. Через політичну кон'юнктуру документальні матеріали представлені уперше і професійно не вивчалися ні у СРСР, ні у сучасній Україні.
Форум активної молоді «Стань господарем своєї країни» (18 грудня 2010, Київ)[6].Форум, що присвячений до проголошення ООН Міжнародного року молоді, прийшов під девізом «За громадянський мир і міжнаціональну згоду». У Форумі брали участь більш ніж 500 молодіжних лідерів зі всії регіонів України, а також провідні українські політики, журналісти, економісти, юристи, музиканти. Під час пленарного и 6 секційних засідань у рамках Форуму молодь напрацювала десятки інноваційних ідей майбутніх проектів у сфері політики, журналістики, інтернету, економіки, спорту, культури, юриспруденції. За результатами роботи Форуму учасники прийняли резолюцію «Міжнародний рік молоді в Україні: реалії та перспективи».
Основні публікації
Неофіційний переклад Першої доповіді Комітету експертів Комітету Міністрів Ради Європи про виконання в Україні Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, що прийнята 7 липня 2010 року [7]
Методичні рекомендації «Правові аспекти організації освіти російською мовою у дитячих садках та школах України»(7 вересня 2011, Київ)[8]. Дані методичні рекомендації розроблені кваліфікаційною юридичною групою ВГО "ПГР «Російськомовна Україна» з метою інформувати громадян України про механізми реалізації права на отримання освіти рідною мовою в дошкільних та загальноосвітніх освітніх закладах. Методичні рекомендації розраховані на батьків, педагогів, юристів, правозахисників, громадян України для яких важлива можливість освіти рідною мовою.
Примітки
- Вадим Колесніченко буде розвивати кримський футбол
- Притягнуто до кримінальної відповідальності колишнього народного депутата України та столичних правоохоронців
- Міжнародний форум «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії».[недоступне посилання з липня 2019]
- Офіційний сайт Міжнародного антифашистського фронту". Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 29 квітня 2019.
- Документальна фотовиставка «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА». Архів оригіналу за 3 вересня 2011. Процитовано 19 жовтня 2011.
- Прес-реліз Форуму активної молоді "Стань господарем своєї країни".[недоступне посилання з липня 2019]
- Перша доповідь Комітету експертів Комітету Міністрів Ради Європи про виконання в Україні Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин.[недоступне посилання з квітня 2019]
- Правові аспекти організації освіти російською мовою у дитячих садках та школах України: методичні рекомендації. Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 24 жовтня 2011.