Рота поліції «Кременчук»

Рота поліції «Кременчук» (РПСМОП «Кременчук») — добровольче формування патрульної служби поліції особливого призначення, створене у травні 2014 року в структурі УМВС України в Полтавськiй області. Командир роти — лейтенант міліції Олег Беркеля. Станом на 2017 рік рота переформована як 3-тя рота батальйону «Полтава».

Рота поліції «Кременчук»
Нарукавний знак
На службі травень 2014 — ???
Країна  Україна
Вид  Національна поліція
Тип  Спеціальна поліція
Чисельність рота
Гарнізон/Штаб м. Кременчук
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Поточний
командувач
лейтенант поліції
Беркеля Олег

Створення

14 квітня 2014 року Голова МВС України Арсен Аваков підписав наказ про створення регіональних спецпідрозділів патрульної служби міліції особливого призначення (ПСМОП) підпорядкованих ГУМВС та УМВС України в областях[1][2][3]. УМВС України в Полтавській області почало комплектувати три стройових підрозділи ПСМОП: батальйон «Каскад», роту «Полтава» i окремий взвод «Кременчук». В серединi червня батальйон «Каскад» i роту «Полтава» об'єднали в один підрозділ, який було названо — БПСМОП «Полтава», а в Кременчуці завершили формування спочатку взвода, а потiм роти «Кременчук». Новоствореннй спецпідрозділ було профiнансовано за рахунок фонду капітального будівництва міста[4].

Командиром спецроти було призначено Олега Беркелю[5][6]. Вже 5 травня було подано 62 заяви від добровольців міста[7]. Станом на 13 травня 20 добровольців були прийняті і проходили підготовку, 25 пройшли медичну комісію.

17 червня комроти Беркеля повідомив на прес-конференції, що МВС розглядає питання про збільшення особового складу спецпідрозділу до 150 осіб з наступним переформатуванням у батальйон. Він розповів журналістам, що в роті служать чоловіки віком від 25 до 40 років. Зарплата у міліціонера 4 тис. гривень, у офіцера — 4тис 200[8]. Плани МВС по створенню батальйону на базi роти «Кременчук» були реанiмованi у вереснi[9].

Діяльність

На початку червня рота була повністю укомплектована, спецпризначенці пройшли місячний базовий курс навчання, який включав тактико-спеціальну вогневу підготовку. Після того, як вони були аттестовані, спецпризначенці отримали спеціальне звання співробітників міліції та право носіння табельної вогнепальної зброї[10]. Свою діяльність рота розпочала у Кременчуці з патрулювання у центрі і Нагірній частини міста[11].

10 липня перша група спецпризначенців з «Кременчука» у бронежилетах і зі зброєю відбула в зону АТО[12]. Начальник Кременчуцького міського відділу міліції Денис Захарченко розповів:

Спецпідрозділ «Кременчук» забезпечено всім необхідним. В цьому плані рота відрізняється від деяких інших добровольчих підрозділів, які беруть участь в АТО. Це стало можливим завдяки допомозі кременчуцьких підприємств

[13].

Перед відправкою спецпризначенці почували себе впевнено, один з них заявив журналістам:

Чому мені боятися? Нехай мене бояться! Я не хочу, щоб вони [терористи] сюди йшли, стукали ногою в двері, щоб люди боялися, щоб моя сім'я боялася. Не я йду зі зброєю, до мене прийшли зі зброєю[13].

Участь в АТО

Оперативна група «Кременчука» поїхала до селища Кримське Луганської області. Разом з прикордонниками бійці почали нести службу по охороні державного кордону[14]. Почалися бойові буднi й вогневi контакти: 13 серпня на блокпосту поблизу смт. Слов'яносербськ у Луганській області було поранено бiйця роти[15].

На початку вересня група бiйцiв роти одержала завдання командування АТО підірвати понтонний міст через Сіверський Донець. При спробі вийти до мосту — розпочався бій, в ходi якого Олег Беркеля одержав контузію, а боєць Артем Кравченко отримав легке поранення. Міст був завалений[16].

23 вересня спецпризначенці прийняли бій із диверсійною групою, яка намагалася перейти річку Сіверський Донець в районі села Трьохізбенка, Слов'яносербського району Луганської області[17].

На початку жовтня, згідно з повідомленням прес-служби УМВС України в Полтавськiй області кременчужани разом з побратимами із добровольчого батальйону «Золоті ворота» «виявили, локалізували та витіснили на територію супротивника розвідувально-диверсійну групу збройних сил Російської Федерації[18]

Сучасний стан

Завдання у зоні АТО бiйцi роти виконують згiдно принципу ротації, — коли частина роти несе бойову службу, інші готуються їх заміняти. В серединi серпня, вересня, жовтня та листопада пройшла планова ротація спецпризначенців, які по поверненню одержують п'ятиденну відпустку. Після короткого відпочинку, спецпризначенці продовжують планову підготовку.

18 листопада група бійців роти міліції спеціального призначення «Кременчук» по ротації повернулася додому після місячного перебування у селищі Кримське в зонi АТО. Громадськість міста організувала їм урочисту зустріч[19]. Під час відрядження в Луганській області оперативна група «Кременчука» перебувала під постійними артилерійськими обстрілами, але не зазнала людських втрат[20]. Один із спецпризначенців сказав:

Робимо свою роботу. Наші українські війська стоять в Кримському, а сепаратисти далі — на Бахмутці. Вони обстрілюють нас «Градами», мінометами. Стримуємо натиск завдяки патріотизму наших солдат. Ми — українці, і це наша земля.[21]

Інша, відпочівша група бійців роти поїхала захищати Маріуполь[22]. Громада Кременчука пишається та опiкується своїми героями, що сумлiнно виконують свій службовий обов'язок. Небайдужi громадяни зiбрали кошти на переобладнання транспортного фургону «Volkswagen» у броньований[23]. Кременчуцька мерiя нагородила бійців спеціальної роти «Кременчук» почесними грамотами[24].

Переформування

Станом на лютий 2017 року рота «Кременчук» переформована як 3-тя рота батальйону «Полтава».[25]

Див. також

Примітки

  1. Аваков сформує регіональні спецпідрозділи МВС на основі громадських утворень
  2. МВС набирає добровольців спецпідрозділу з охорони порядку на південному сході
  3. Окремий взвод «Кременчук»: Бажаючих багато, але конкурс великий. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  4. Окремий взвод «Кременчук»: Для боротьби з сепаратизмом у міста проситимуть півтора мільйона гривень. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  5. Спецпідорозділи «Каскад» та «Полтаву» об'єднали в один батальйон. Архів оригіналу за 2 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  6. Рота спецпідрозділу «Кременчук» ще не укомплектована, зате начальник вже призначений
  7. Взвод «Кременчук» очолить козак Беркеля
  8. З роти «Кременчук» планують створити батальйон. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  9. Кременчук армійський — подалі від полтави й ближче до нацгвардії. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  10. У Кременчуці спецпідрозділу «Кременчук» влаштували навчальні стрільби. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  11. «Кременчук» патрулює два тижні Кременчук. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  12. Бійців спецпідрозділу «Кременчук» відправили на війну. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  13. «Я тобі ще Яника привезу!»: Перші бійці роти «Кременчук» вирушили на Схід
  14. Звільнений Краматорськ патрулюють кременчуцькі правоохоронці. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  15. Бойовики обстріляли роту «Кременчук» під Слов'яносербському, поранений 1 боєць, — МВС
  16. Рота «Кременчук» вступила в бій з бойовиками на Луганщині
  17. Спецрота «Кременчук» відбила атаку диверсійної групи
  18. Бійці роти „Кременчук“ викрили російських диверсантів
  19. У Кременчуці зустріли бійців спецроти «Кременчук», які повернулися з зони АТО. Архів оригіналу за 29 листопада 2014. Процитовано 20 листопада 2014.
  20. Спецрота «Кременчук» два тижні під обстрілами
  21. Ми були там, де дуже жарко»: бійці роти «Кременчук» повернулися із зони АТО
  22. Спецрота «Кременчук» вирушила на захист Маріуполя
  23. Роті «Кременчук» передали броньований фургон
  24. У Кременчуці нагородили солдатів, які повернулися з зони АТО
  25. Знакомьтесь, новый командир кременчугской роты батальона «Полтава» Андрей Левицкий. Все новости Кременчуга на сайте ТелеграфЪ (рос.). Процитовано 31 травня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.